Pomoc dla frankowiczów była jedną z głównych obietnic jakie wygłaszał w swojej kampanii Andrzej Duda. Była ona również powtarzana przez Beatę Szydło, mówiła o możliwości przewalutowania kredytów na złotówki 'po kursie z dnia zaciągnięcia pożyczki'. Wczoraj wieczorem Sejm przyjął okrojony projekt ustawy wsparcia dla frankowiczów. Co z niego wynika?

Od 2020 r. ma zostać rozszerzony Fundusz Wsparcia Kredytobiorców, który powstał w 2015 r. z inicjatywy rządów PO. Frankowicze będą mogli dostać nieoprocentowaną pożyczkę od rządu sięgającą maksymalnie do 2000 zł miesięcznie przez 3 lata, a potem spłacić ją w 12 lat. Nie ma mowy o żadnym przewalutowaniu. Frankowicze czują się oszukani.
Co na to ministrowie rządu PiS, prezydenta i była szefowa sztabu Andrzeja Dudy? Pyta Justyna Dobrosz-Oracz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ot to jest PiS otwarta na suwerena.Zakłamane osły do października i rozliczenie.Szydło pierwsza wróci z Europarlamentu za łamanie prawa.Immunitet jej nie uchroni.
@Piegus
Czy do października suweren PiS'u zrozumie, że "obietnicą frankowa" może podcierac d.. e.
Obietnicą kwoty wolnej też. Samochodami elektrycznymi, stepkami, doplatami dla rolników
i innymi fruktami. Suweren ma 500 + i 880, lecz ma to ze swoich kieszeni. Poza tym: ma popierać i nie przeszkadzać. Suweren słyszał kłamstwa o poprzednikach i uznał je za prawdę objawiona. Jeden suweren, jedna partia i jeden wódz. To już było.
Po ostatnim dobrym wodzu (GIERKU) i dobrej partii (PZPR), zadluzenia splacalismy przez lata. Teraz bedzie tak samo. Dojdzie kredyt za dwie wieże oligarchy z Nowogrodzkiej.
już oceniałe(a)ś
14
0
Zapytajcie Beci & co jak sie przewalutowuje PLN na euro.
już oceniałe(a)ś
48
0
Nikodem Dyzma był przynajmniej sympatyczny, czego nie można powiedzieć o tej bezczelnej kłamczusze, która będzie upychać euro do kieszeni, równie mocno i szybko jak chowała flagi unijne.Już pokazała na pierwszym posiedzeniu ja biegła jest w tych czynnościach.No bo kasa się ciemny ludzie liczy, kasa z tej niedobrej UE.
już oceniałe(a)ś
43
0
Cóż, Szydło po raz kolejny pokazała totalny brak kultury. W pissie to nagminne. Olać dziennikarzy, nie zatrzymać się nawet by powiedzieć "bez komentarza". Dobrze że nie rzuciła "spieprzaj dziadu". Ignorowanie niewygodnych pytań i ostentacyjnie lekceważenie dziennikarzy z mediów niezależnych to u dobrozmieńców norma. Co dziwne, Jojo jest tu wyjątkiem no i Obatel, ale on kocha mówić.
@Vito(ld)60
Tego "spieprzaj dziadu" nie mogła użyć ze względu na prawa autorskie. Slowa te zarezerwowane są dla klasyka.
już oceniałe(a)ś
9
0
Duda jak został prezydentem, to obiecywał - jak nie złoży w sejmie ustawy frankowej w ciągu 3 miesięcy poda się do dymisji - no to jak jest z tym dotrzymywaniem obietnic?
@aniczka
Adrian i obietnice. Daj spokój. Co on biedaczek może? Prezesik wyznacza mu granice.
już oceniałe(a)ś
3
0
Raczej Bredziński niż Brudziński, chociaż nabrudził też nieźle.
już oceniałe(a)ś
40
0
Kłamstwa, kłamstwa, i jeszcze raz kłamstwa.
już oceniałe(a)ś
30
0
Szydło jest dobra w ucieczkach (przypominam sobie jej bieg po schodach podczas protestu niepełnosprawnych). Dobrze, że nie boli ją noga , jak Waszczykowskiego w czasie grania hymnu UE.
już oceniałe(a)ś
28
0
`