Do klubu PSL przejdzie dwóch posłów, którzy zostali wykluczeni z PO za złamanie dyscypliny partyjnej w styczniu 2018 roku - dowiedziała się 'Wyborcza'. Chodziło wtedy o głosowanie ws. liberalizacji prawa do aborcji.

To byli posłowie Marek Biernacki i Jacek Tomczak. Zagłosowali oni nie tylko za odrzuceniem projektu 'Ratujmy kobiety' już w pierwszym czytaniu, ale również za skierowaniem do dalszych prac restrykcyjnego projektu 'Zatrzymaj aborcję', który zakazywał przerywania ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. To jedna z trzech przesłanek, w których aborcja jest obecnie dopuszczalna. Nad przejściem do klubu PSL zastanawia się jeszcze Joanna Fabisiak.

Do klubu PSL dołączył jeszcze szerzej nieznany poseł Radosław Lubczyk, wcześniej był w Nowoczesnej.

O powodach przyłączenia się do klubu Justyna Dobrosz-Oracz porozmawiała z Markiem Biernackim. Zobacz wideo.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
W Polsce nie ma "wojny plemion" jest tylko agresja PiS przeciwko demokracji. Sformułowanie "wojna plemion" to w istocie relatywizowanie zła.
@lam88
Pełna racja.
już oceniałe(a)ś
1
0
Czy Koalicja Polska to PSL + 3?
już oceniałe(a)ś
4
0
Biernacki to katokryptopisowiec.
już oceniałe(a)ś
4
1
PO i Koalicja Obywatelska powinni raz na zawsze pozbyć się takich męskich katotalibów jak biernacki, libicki czy cała reszta tych ukrytych sympatyków i wspieraczy ordo juris. Mamy, panie i panowie z liberalnej strony wiek XXI a nie XIX w jaki cofają nas tzw. prawicowcy mafii kaczystów i ich pomagierów, także w PO... Oczyścić szeregi z ukrytych złogów katotalibanu!
już oceniałe(a)ś
2
0
Ciągle tylko słyszę o takich "propaństwowiec" i "propaństwowiec"... Jak może być propaństwowcem ktoś, kto klęka przed księdzem? Chyba, że chodzi nie o to państwo, o którym myślę.
już oceniałe(a)ś
1
0
I na tej wojnie z pisem polegną i psl i tacy prawicowi wariaci, którzy rzeczywistość mają za nic!
już oceniałe(a)ś
1
0
Takie śmieci niech spadają ,dostaną wz PSL 2% poparcia i po sprawie
już oceniałe(a)ś
2
1
Co z tego, że macie powody, skoro raczej na pewno skończy się na 4% (optymistycznie).
już oceniałe(a)ś
1
0
`