Minął rok i siedem miesięcy od złożenia wniosku grupy ponad stu posłów - głównie z PiS - do Trybunału Konstytucyjnego, by ten uznał, że aborcja ze względu na ciężkie wady płodu jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Rozprawy wciąż jednak nie wyznaczono. W kuluarach jeden z polityków PiS powiedział nam, że do wyborów rozstrzygnięcia nie będzie, bo to polityczna mina. Zapytaliśmy Trybunał, co dzieje się z tą sprawą i kto zasiada w składzie orzekającym. Po dwóch tygodniach ciszy w końcu nadeszła odpowiedź..... Zobacz reportaż Justyny Dobrosz- Oracz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
ten Jędrejek typowa pisowska osobowość. Powinni go obwozić po Polsce i pokazywać suwerenowi jako wzorzec pisowskiego intelektu..
już oceniałe(a)ś
25
0
Jakoś EPiSkopat siedzi cicho i nie oburza się. Nie potępia Kaczyńskiego ani pseudo trybunału Wierni w Kościołach nie muszą na koanach błagać o przebaczenie za profanacje życia poczętego przez PiS i nawrócenie grzesznika Kaczyńskiego i jego kompanów
@lam88
Z "kaczyńskiego" moralista jak z koziej cipki trąbka.Niech sobie lepiej ten stary dureń zreformuje swą bratanicę ,która każde dziecko ma z innym i kolejne śluby kościelne ,podobno to pierwsze dziecko to nie było poczęte z małżonkiem ,ale ojciec niewiedział i płacił na nie do pewnego czasu i honorowo. Inteligencja ,wrażliwość ,empatia to są cechy obce tym wyuzdanym moralistom co się wloką z PIS-em i w jego szeregach ,kto pamięta jak wszyscy PIS owcy a szczególnie te młode szczyle z ministerstwa ZIOBRY mówili "Pani Małgorzata Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku "i co barany ludzie z zewnątrz muszą wam przypominać że konstytucja to nie ścierka a wy nic nie potraficie nawet Rozporządzenia o śmieciach napisać bez błędu ,konie wam złodzieje zdychają wszystko wam się w rękach pali jesteście analfabetami a Wasz guru to despota i ciemniak,Pokazaliście ostatnio tego doradcę prezydenta "parysa" znów awansował złodziej który okradł Fundusz Polsko Niemieckie Pojednanie a cała afera ze stadniną w Janowie Podlaskim to usłużne działania służb Kamińskiego na korzyść prywatnej stadniny Pana Parysa chciał to przejąć ten "patriota"co okrada więźniów byłych obozów i innych skrzywdzonych przez II wojnę światową i faszyzm także przez ten POLSKI FASZYZM.Kłamiecie na każdym kroku tak jak MACIEREWICZ ,kłamstwo i oczernianie innych to Wasz sposób na to by trwać i kraść .Teraz nikt z Waszego parszywego ugrupowania nie odczuwa potrzeby "WASZEGO WYUZDANEGO ŚWIĘTOWANIA nad grobami pomordowanych przez zboczeńca Stalina "zbyt późno zrozumieliście że jesteście mu podobni w opczernianiu przeciwników i szukaniu wrogów wewnętrznych II sortu.
już oceniałe(a)ś
7
0
Wniosek utknął jak Towarzyszka Wolfgang smarzyła kotlety Kaczyńskiemu w apartamencie przyznanym za zasługi za jedyne 30 rysiecy miesięcznie.
już oceniałe(a)ś
20
0
"aborcja ze względu na ciężkie wady płodu jest niezgodna z ustawą zasadniczą"

zakaz aborcji ze względu na ciężkie wady płodu to SADYZM
już oceniałe(a)ś
18
0
TK blokuje wszystkie sprawy - jeszcze dwa lata temu na etap wstępnej kontroli (przyjęcie skargi do rozpoznania) czekałem 4 miesiące. Teraz czekam 9-ty miesiąc i końca nie widać. Usprawnili Trybunał!
już oceniałe(a)ś
15
0
No właśnie, czemu takie Godki nie oburzają się, że PiS nie wprowadza zupełnego zakazu aborcji? Ano uczestniczą w karuzelach SP.

Czemu KK nie oburza się cywilizacją śmierci uprawianą przez PiS przez właśnie brak takiego zakazu, choć PiS może to w try miga przepchać pod osłoną nocy?

Hipokryzja do kwadratu pokazująca brak ideowości PiSu, który nie jest żadną prawicą.
już oceniałe(a)ś
9
0
Haha. Pani Justyno, dobra jest Pani. Jak zwykle "wygrzebała" Pani ciekawy temacik i pięknie popatrzeć, jak politycy PIS się wiją
już oceniałe(a)ś
8
0
PISuar nie znalazł nikogo, kto by Julce potrafił wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi.
Ona sama jest zajęta "spotkaniami towarzyskimi", Prezespan nie naciska, więc będą obchodzić kiedy 5. rocznicę złożenia wniosku.
już oceniałe(a)ś
5
0
`