Nieoczekiwanie Prawo i Sprawiedliwość złożyło kolejną nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Jest tam kilka bardzo kontrowersyjnych zmian.
- Chodzi o zwiększenie kontroli nad Sądem Najwyższym - mówi w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz sędzia i rzecznik SN Michał Laskowski. Jeden z przepisów jawnie łamie konstytucję. Zobacz rozmowę.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  do Tsue. sorry ale to narusza trójpodział władzy. prezydenta rola może się sprowadzać go gościa, który wręcza nominację, a i to jest już dla naszego pajaca obciążeniem jego kompetencji intelektualnych bo się biedak musiał przy sędziach TK cały czas oglądać na nowogrodzką. wybory, szanowni państwo, wybory. jedyna szansa to odsunąć - nawet minimalną większością i pstrokatą koalicją pis od władzy i zmienić ustawy, które wprowadziły chaos w prawie: TK, KRS, SN, sądy powszechne. Kaczystę, Ziobrę i totumfackich rozliczyć. To dość jak na program koalicji antypisowskiej. Więcej nie potrzeba. Polacy sobie poradzą bez pisu, wystarczy nie przeszkadzać.
  @aliud2018
  Zgubiłeś cudzysłów przy "naszego". Na przyszłość lepiej wstawiaj go w rękawiczkach ochronnych.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  prezes Polski, Maliniak, Ziobro i spółka chyba nie biorą pod uwagę, że jak wprowadzą prawo szariatu, to ktoś kiedyś może wpaść na pomysł, że w nagrodę za wprowadzenie raju na ziemi, zaordynuje im którąś z kar rodem ze starego testamentu.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Bareja sie klania!
  A my wszystkich mamy w d..udzie!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Mam dosyc pisiego matrixu, kaczynskiego matrixu. Glosuje na Biedronia.
  już oceniałe(a)ś
  11
  3
  Nie czekać od razu pytane prejudycjalne do TSUE i zaskarżyć ten nowy gniot prawny.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  I prezes SN kończy kadencję w kwietniu 2020, prezydent w sierpniu 2020. Nowy sejm zacznie urzędować od listopada 2019. Ma 6 miesięcy na postawienie prezydenta przed Trybunałem Stanu. Jest tylko jeden problem, potrzeba 2/3 ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego. Czyli 374 głosów. Jeżeli w senacie opozycja zdobędzie 70 mandatów, to potrzeba jeszcze drobnostka, 304 głosów w sejmie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `