'Kaczyński mnie oszukał' - twierdzi Gerald Birgfellner, austriacki przedsiębiorca związany z rodziną prezesa PiS i złożył zawiadomienie do prokuratury. Chce zapłaty za zlecone przez Jarosława Kaczyńskiego prace przy projekcie budowy w Warszawie dwóch 'wież bliźniaków'. Prezesowi PiS zarzuca 'wyrządzenie szkody wielkich rozmiarów'. Justyna Dobrosz-Oracz pytała dziś w Sejmie posłów PiS o komentarz w tej sprawie.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Działalność działalnością, ale czy dobrze zrozumiałem z tych taśm, że Kaczyński próbował "zalegalizować" pieniądze przy użyciu procesu sądowego, w którym dwie strony nielegalnie umawiają się na odegranie swoich ról? Jeśli tak, to czy nie jest to zwyczajnie... pranie brudnych pieniędzy?
@ityle

Dobrze zrozumiałeś. Pikanterii dodaje fakt, że usiłowano też wyprać tę samą praktycznie kwotę 40 mln zł przez zmuszenie Czarneckiego do przyjęcia depozytu o takiej właśnie wartości.

Kombinatorstwo i kryminał.
już oceniałe(a)ś
92
0
@ityle
Dobrze zrozumiales.
Najpierw sad a potem ugoda .
Ale Kaczynski nie pojawilby sie w tym sadzie.

Prawdopodobnie bylby chory w szpitalu.
już oceniałe(a)ś
73
0
@ityle
No i bardzo dobrze. Nie było za co szarpnąć prezesika, no to sobie założył krawat!
już oceniałe(a)ś
49
0
@zgryz
Cos pomieszales, Bierecki chcial zalozyc lokate na 60-70 mln.
już oceniałe(a)ś
12
0
@ityle
"pranie brudnych pieniędzy?"
Te pieniądze nie pochodzą z nieznanych źródeł, są legalne. Więc nie. Jednakże te dziwaczne machinacje mogą pod coś podpadać. Czy jest prawnik na sali?
już oceniałe(a)ś
6
0
@ityle
Dobrze zrozumiales. To "tylko" taki chwyt techniczny. Mysle, ze czesto stosowany rowniez przez Tadka z Torunia.
już oceniałe(a)ś
18
0
@standard_jestem
Ugoda bylaby przed rozprawa.
już oceniałe(a)ś
13
0
@tryputznick
Nie ma podstawy do wyplaty. Jest sprawa sadowa, ktora moze sie roznie zakonczyc + czas. Wtedy do akcji wchodza prawnicy aby sprawe zalatwic ugodowo. Jest porozuminie. Pieniadze sa wyplacane legalnie. Sprawe wycofuje sie z sadu.
już oceniałe(a)ś
16
0
@tryputznick
te pieniądze są NIELEGALNE, technika wzięta od Rydzyka z zera do milionera
już oceniałe(a)ś
0
0
Gdyby Kaczyński nie był ważnym politykiem już by siedział a jego dom, pomieszczenia Fundacji, centrali PiS i Srebrnej zostały przeszukane w celu zabezpieczenia dokumentów związanych ze sprawą.
@obserwat

Gdyby Kaczyński był ważnym politykiem opozycji, byłoby tak samo jak mówisz tym bardziej.
już oceniałe(a)ś
48
1
@obserwat
Zostałby zatrzymany w świetle fleszy, rzucony na ziemię i w kajdankach doprowadzony do aresztu, a potem do prokuratury.
już oceniałe(a)ś
43
0
@wlek
... wszystko jeszcze przed nami! :)
już oceniałe(a)ś
15
0
@wlek
kajdanki w rozmiarze "S"
już oceniałe(a)ś
15
0
@Jacek Marek Toliński
Jeśli konus dożyje.
już oceniałe(a)ś
13
1
@obserwat
Doprecyzujmy: gdyby nie był ważnym politykiem PiSu. U prezesa każdej innej partii o 6 rano zameldowaliby sie smutni panowie.
już oceniałe(a)ś
19
0
@olean
Niestety, złego diabli nie biorą.
już oceniałe(a)ś
13
0
@obserwat
I to wszystko na podstawie odmowy zapłaty, która jako oszustwo zinterpretował pewien Austriak? Bo to jedyny przepis karny jaki tu wchodzi w grę. Nie mówię, że ta afera jest bez znaczenia, wizerunkowo Jarkaczowi zaszkodzi, ale, Ludzie, jakie CBA...?
już oceniałe(a)ś
0
14
@jakub.trzcionka
tu jeszcze wchodzi nielegalne finansowanie partii politycznych,
już oceniałe(a)ś
10
0
@jakub.trzcionka
1. Czy Jarosław K. jest beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu Ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami? 2. Czy Jarosław K. jako beneficjent rzeczywisty spółki Srebrna nie złożył fałszywego oświadczenia majątkowego? 3. Czy partia polityczna i Jarosław K nie złożyli fałszywego oświadczenia w ramach rozliczenia kampanii wyborczej ze wszystkimi konsekwencjami z utratą dotacji włącznie? 4. Czy Jarosław K jako prezes partii politycznej nie złożył fałszywych oświadczeń o nie prowadzeniu przez partię działalności gospodarczej ? 5. Czy spółka Srebrna nie stanowi nie ujawnionego majątku Jarosława K. jako beneficjenta rzeczywistego w związku z czym naruszono ustawę Prawo Karne Skarbowe? 6. Czy działanie to stanowi zorganizowaną grupę przestępczą w rozumieniu Kodeksu Karnego?
już oceniałe(a)ś
15
0
Pytania i jednocześnie sugestie dla opozycji która mam nadzieję czyta to forum: 1. Czy Jarosław K. jest beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu Ustawy o wymianie informacji
podatkowych z innymi państwami? 2. Czy Jarosław K. jako beneficjent rzeczywisty spółki Srebrna nie złożył fałszywego oświadczenia majątkowego? 3. Czy partia polityczna i Jarosław K nie złożyli fałszywego oświadczenia w ramach rozliczenia kampanii wyborczej ze wszystkimi konsekwencjami z utratą dotacji włącznie? 4. Czy Jarosław K jako prezes partii politycznej nie złożył fałszywych oświadczeń o nie prowadzeniu przez partię działalności gospodarczej ? 5. Czy spółka Srebrna nie stanowi nie ujawnionego majątku Jarosława K. jako beneficjenta rzeczywistego w związku z czym naruszono ustawę Prawo Karne Skarbowe? 6. Czy działanie to stanowi zorganizowaną grupę przestępczą w rozumieniu Kodeksu Karnego?
@art4tiger
Al Capone poszedł siedzieć za podatki...
już oceniałe(a)ś
36
0
@art4tiger
Myślę, że cała opozycja powinna tą sprawę nieustannie nagłaśniać i łopatologicznie tłumaczyć "Ciemnemu ludowi" o co w niej chodzi. Brakuje nam niezaleznego medium ogólnopolskiego
już oceniałe(a)ś
22
0
@art4tiger
Kleptokracja jeszcze jest górą, ale trochę cierpliwości i PiS podpali własny stos dla swoich przeklętych stronników. A hipokryzją dobija się sam! A podlizywanie się Amerykanom nic Polsce nie da! Te idiotyczne polityczne pomysły Trumpa mogą tylko doprowadzić do własnej zguby i dalszej izolacji. PiS ma błędne oczekiwania! A zamordyzm Ziobry jest perfidny! Jak to mówią: ?Nosił wilk razy kilka, aż poniosą też tego wilka!?

PiS, to jeden z najbardziej chaotycznych i destrukcyjnych bytów politycznych w Polsce. Dobrą stroną sprawy jest też to, że jest też autodestrukcyjna.
już oceniałe(a)ś
14
0
@135
"Brakuje nam niezależnego medium ogólnopolskiego"
Wczoraj coś podobnego powiedział Terlecki o pisowcach, że nie mają biedacy swoich mediów.
Lepiej nie przesadzać i nie upodobniać się do Terleckiego.
już oceniałe(a)ś
11
0
Sprawa jest dla prokuratury, sądów, CBA, i innych służb.
@dupek
Złodziej ma szukać złodzieja?
już oceniałe(a)ś
44
0
@dupek
Problem jest jednakowoż taki, że prokuraturą, sądami i CBA również zarządza Kaczyński osobiście.
już oceniałe(a)ś
54
0
@dupek
A jest w tym kraju takie coś i taki ktoś? Kto ma to badać? Zagranica?
już oceniałe(a)ś
33
0
@dupek
Które to służby należą od dawna do PIS. Więc cóż....
już oceniałe(a)ś
30
0
@dupek
Władza kiedyś się zmieni, a taśmy, na których prezes OSOBIŚCIE przyznaje się do przestępstwa, zostaną. Tak wyjaśniam, gdyby ktoś jeszcze myślał, że nie ma za co "szarpnąć" prezesa. Jest za co, i ten krawacik sam sobie założył. A wystarczyło zapłacić!
już oceniałe(a)ś
34
0
@dupek
No to już wiemy po co było przejmowanie - obsadzanie sądów, prokuratur, CBA, CBŚ i policji swoimi.
już oceniałe(a)ś
25
0
@aniczka
Asekuracja na każdym froncie.
już oceniałe(a)ś
11
0
@stan-bln
Set a thief to catch a thief,hehehe.
już oceniałe(a)ś
8
0
@tmeu
No, może nie wszystkimi. Pan zerro przegrał proces z s?dzią z Krakowa i musi ją przeprosić.
już oceniałe(a)ś
10
0
@lwic
Zmieni? nie szybko wątpię obstawiam kolejne 40 lat komuny. Suweren na te wiadomości wzruszy ramionami powie "i tak wszyscy kradną a ci chociaż dali 500"
już oceniałe(a)ś
8
0
@Burkoslaw
Prosze o optymizm. PiS ze swoja struktura daje wrazenie ze to grupa przestepcza. Jednak od ustalenia takiej sprawy sa odpowiednie organa, mysle ze mimo recznego sterowania procesami wielu rzeczy ukryc sie nie da.
już oceniałe(a)ś
4
0
Nikt tak swoich nie wy...
Jak kulawą ta Kaczucha.
Pamitajcie pisiorki. Nas to on się boi. Wami gardzi.
już oceniałe(a)ś
155
1
Nikt nie potrafi wystrychnąć na dudka przedstawicieli opcji niemieckiej tak, jak nasz poloskęzbaw capo di tutti capi. A wszystko zgodnie z prawem i sprawiedliwością.
już oceniałe(a)ś
149
1
Teraz wiele zależy od mediów, dzięki którym w końcu twardy elektorat, Grażyna i Janusz Suwerenowie uwierzą, że Kaczor kradnie - ale nie w ich, a tylko wyłącznie w swoim imieniu.
@adstepixx
Grażyna i Janusz Suwerenowie.
Zwinęłam się ze śmiechu. :)!
już oceniałe(a)ś
27
0
@adstepixx
Media jak media, tu już wszyscy wszystko wiedzą! Pytanie teraz, co zrobi Prokuratura i w dalszej kolejności SĄD! To największy teraz test ...dla całej Polski! Moim skromnym zdaniem tylko tak da się przekonać tych, co nie uczestniczą w tych gigantycznych przekrętach!
już oceniałe(a)ś
13
0
@Jacek Marek Toliński
Prokuratura jest ewidentnie słabym ogniwem tej układanki.
już oceniałe(a)ś
14
0
@Jacek Marek Toliński
Twardego elektoratu nie przekonasz! Oni są jak lunatycy.
już oceniałe(a)ś
14
0
Przetrzyjcie oczka to nie jest państwo demokratyczne tylko prawie ruska oligarchia .Żołnierze mafii w Sejmie kulają się ze śmiechu jak opozycja zanosi powiadomienia do ich Prokuratury,ich Sądów, ich CBA (szef na praktyce w Srebrnej),ich Policji, i reszty przywłaszczonego zagrabionego w bandycki sposób państwa, to nie jest partia bo partia nie prowadzi zgodnie z ustawą działalności gospodarcej i prania brudnych pieniędzy.To mafia...
już oceniałe(a)ś
108
0
`