Gdy prezydent wetował ustawy sądowe, dla niektórych to była zdrada. Gdy prezes PiS zarządził odwrót w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym, nawet najwięksi radykałowie potulnie wycofali się z frontu, choć jeszcze miesiąc temu twierdzili, że postanowienie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości narusza naszą suwerenność. Liderzy PiS wiedzą, że doszli do ściany. Polsce groziły realne kary. Długo jednak politycy byli pewni, że Komisja Europejska odpuści. Narracja 'nie poddamy się' w okamgnieniu zamieniła się w narrację 'przeproście za straszenie polexitem'. Dlaczego? Materiał Justyny Dobrosz-Oracz.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jestem chłopakiem starej daty. więc honor znaczy dla mnie wiele. Nie mam słów by opisać swe obrzydzenie rejteradą tych ludzi. Wydawało mi się, ze mogę przeciw nim iść na barykady. Ok. Będziemy walczyć. Oni za swoją wizją naszego kraju, ja za swoją - zupełnie różną. A teraz? To są ludzie bez honoru. Kiwam głową z politowaniem. Po prostu - szmaciarze... (wykrzyknik byłby przesadą)
  już oceniałe(a)ś
  51
  0
  Ustawa o przeniesieniu sędziów SN i Prezes SN w stan spoczynku była niekonstytucyjna.
  Tak samo niekonstytucyjna jest ustawa o przywróceniu ich do urzędu. Nie można ustawą zmieniać zapisów konstytucyjnych ani wte, ani wewte.
  @zupawproszku
  natomiast stało się. Konstytucja została pogwałcona, zbrodnia się dokonała. Teraz kara.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @zupawproszku
  Dokładnie. To jak różnica między rozwodem a kościelnym unieważnieniem małżeństwa (może taką analogię zrozumieliby pseudowierzący wyborcy PiS). Jak małżeństwo zawarte z pogwałceniem podstawowych zasad (np. pod przymusem), tę ustawę uznaje się po prostu za niebyłą.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @zupawproszku
  No ,ale geniusz zZoliborza wie lepiej,apodobno MS na czele dyplomowanym magistem Ziobro doradzal w tej sprawie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W senacie powitali dzisiaj panią Gersdorf jako Pierwszego Prezesa SN, chociaż jeszcze śmieszna ustawa kapitulacyjna nie weszła w życie.
  już oceniałe(a)ś
  43
  0
  Mam nadzieję, że Polacy nie dadzą nabrać się na pisowską udawaną skruchę. Nie mam wątpliwości, że to co nie uda im się teraz, zrealizują w drugiej kadencji, o ile dostaną bezwzględną większość. I nie będą się już cofać.
  @cholinexy
  ODMAWIAJA ZAMIESZCZENIA TEKSTU ! Przeraszam czy ja snie? Ty piszesz, ze nie mozna zapisac tekstu ?
  Zadnych wulgaryzmow nie ma zadnych inwektyw, a wolne slowa w GW !
  Czy do sadu mam isc?
  Wszyscy do wyborow! Nie ma drugiej kadencji. Tej tze nie powinno byc, zeby nie "ukochany" kler karmiony miliardami kosztem glodnych dzieci. Ojcow przepijajacych 500+. Nie tego potrzeba najbiedniejszym. Potrzeba im zlobkow, przedszkoli za darmo, pracy i mieszkan, a nie zabrac jednym by dac tym biedakom,ale to juz nie 500+ a moze 300 ? A ja rok po inflacji ZERO !
  I trzeba bedzie pomyslec o programie socjalnym i dla tych matek, ktre siedzac w domu nie beda mialy emerytur etc.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @wh2015
  Nareszcie sie zdecydowal moderator i puscil. Kto tam pracuje ciekawe?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie wierzyć im choćby się zaklinali na rany Chrystusa. Dla tych ludzi nie istnieje nawet próba zrozumienia różnicy pomiędzy prawda i kłamstwem.
  już oceniałe(a)ś
  31
  0
  Boję się o zdrowie prezesa. Z wściekłości może mu pęknąć żyłka.
  @szulaj
  Kiedyś to się stanie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @szulaj
  Daj Boże jak najszybciej.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @szulaj
  Jego zdrowie -- jego sprawa. Sam sie zabija.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Teraz szescioletnią kadencję należy liczyć od nowa.
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  Władza PiS w ciągu 3 lat zdegenerowała się ws podobno absolutny. Z najważniejszych interesów państwa zrobiła element ordynarnej politycznej gry ocierający się o zdradę stanu. Korupcja kolesiostwo złodziejstwo tej władzy osiągnęło skale niespotykana w najnowszej historii Polski. Proces gnicia tej partii przyspiesza i nic nie uratuje jej oraz jej nomenklatury przed wylądowaniem na smietniku wstydliwej historii.
  @premie-nam-sie-naleza
  Nie zapominaj o destrukcyjnej (= zdradzieckiej) dzialalnosci niejakiego Macierewicza,
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @witowita
  Pędź trolu pisowski :{{
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  `