Fundacja o. Tadeusza Rydzyka dostała około 80 milionów złotych z ministerstw i agend rządowych - wylicza Adam Szłapka. Poseł Nowoczesnej twierdzi, że to forma dofinansowania jego mediów. Tygodnik NIE publikuje z kolei umowę między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a fundacją Lux Veritatis. Wynika z niej, że w ciągu trzech lat ojciec Tadeusz Rydzyk ma dostać z budżetu około 100 milionów na budowę muzeum Pamięci i Tożsamości. Ma ono pokazać historię Polski 'taką, jak widział i przekazywał ją Jan Paweł Drugi'. Dziennikarze zapytali wicemarszałka Senatu Adama Bielana, dlaczego duchowny dostaje tyle publicznych pieniędzy.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Rydzyk jest zawsze prześladowany, kiedy nie dostaje natychmiast tego czego chce.
  już oceniałe(a)ś
  36
  0
  No to mamy jasność.Poniżej 80 milionów to prześladowanie. Teraz zacznie się dopieszczanie.
  Może bielan i jego grupa za swoje będzie faszerować tego klechę?
  już oceniałe(a)ś
  34
  0
  Bielanek to juz tak przezarl sie ta wzaelina, az geba mu popuchla. Wyjatkowy oslizly lizus. FUJ.
  @4605
  To od lizania.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nawet wiadomo kto personalnie go prześladował :D : "Po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL, ma nadajniki na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy pilnują tam jednak dość dobrze?. J. Kaczyński wywiad z 1998 r dla GP wiadomosci.wp.pl/gorzki-wywiad-sprzed-lat-oto-co-kaczynski-naprawde-myslal-o-radiu-maryja-6190098913540225a . A Rydzyk zajrzał w karty i powiedział: "Sprawdzam".
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  Dzięki Rydzykowi i jego ogłupiającej suwerena kampanii w Radio Ma Ryja PiS i Solidarna Polska są przy korycie, wszyscy o tym wiedzą. Podpisali pakt z diabłem, teraz jest kolej żeby płacić. Te 100 baniek to tak z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Możemy być pewni, że to nie koniec. Najlepsze będzie jak się okaże, że on rzeczywiście jest ruskim agentem i te pieniądze pod przykrywką świętobliwych celów utrzymują ruską agenturę w Polsce.
  @Ricki
  Proszę zerknąć na mój post :) Najgorsze jest to, że J.Kaczyński miał tego świadomość.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Bielan, wazelina ci już do łba uderzyła?????
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Bielan o milionach dla o. Rydzyka. "On był prześladowany za poprzedniej koalicji" - ponieważ za mało dostawał pieniędzy na tacę
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Ooo, poznałem nowe znaczenie słów "prześladowany" i "mało"
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  `