Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz spotkał się w Berlinie ze swoim niemieckim odpowiednikiem Sigmarem Gabrielem. Ministrowie rozmawiali m.in. na temat reparacji wojennych na rzecz Polski. - Teraz jest czas na debatę na temat reparacji. Liczę na to, że w jakiejś perspektywie dojdzie może do zbliżenia stanowisk między Polakami a Niemcami (...) Nie jest to kwestia, która stanowi jakiś balast w stosunkach między rządami - powiedział na konferencji prasowej Czaputowicz. Czy te słowa polskiego ministra oznaczają, że Prawo i Sprawiedliwość 'odpuszcza' temat reparacji? Nasza dziennikarka próbowała zapytać o to Jarosława Kaczyńskiego. Co odpowiedział?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  mój śp. ojciec ,który okupacje spędził w obozie jenieckim, twierdził, że dzieci i wnuki nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje rodziców i dziadków i ja to popieram.
  @L-56
  A ja tak nie uwazam. Dzieci i wnuki zwykle wzoruja sie. patrz Le Pen we Francji, wnuczka Mussoliniego we Wloszech itp.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @CaliforniaKen
  Co ma wzorowanie się do ponoszenia odpowiedzialności?
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @CaliforniaKen
  jeżeli mówimy o dzieciach Hitlera to nie słyszałam aby takowe były...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Na pewno dzieci Kaczyńskigo nie będą ponosić odpowiedzialności za głupoty ich ojca!!!!
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  No przecież Kaczyński nie zrezygnuje z polityki, którą może do wrzasku i wrzenia doprowadzać swój elektorat....
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Efektem polskiego żądania reparacji od Niemiec będzie żądanie reparacji od Polski podniesione przez organizacje żydowskie. Trzeba być skończonym kretynem przepychanym w liceum z klasy do klasy, żeby nie wiedzieć, iż, oprócz USA, najlepsze stosunki łączą dziś Izrael z Niemcami :-)
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Prezes niestety cały czas żyje historią czterech pancernych... Przydałoby się, żeby w końcu ktoś go poinformował, że od tego czasu się trochę pozmieniało...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  A ja proponuję zreperować wreszcie Kaczkę Dziwaczkę.
  Czy w Polsce nie ma odważnych i zdolnych psychiatrów, żeby wariata uspokoić?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Jeżeli ktoś mówi, że ?zrzeczenie się reparacji nieważne, bo PRL był nieważny? to również układ graniczny jest nieważny. I wtedy mamy zacząć na nowo dyskusję z Niemcami o Szczecinie i Wrocławiu? A oni powiedzą: proszę bardzo, zapłacimy wam te biliony, ale najpierw przeliczymy wartość polskich ziem, które przed wojną były niemieckie a które Polska dostała w ramach rekompensat wojennych. Oczywiście my powiemy, że to Stalin nam dał za to, że zabrał nam Kresy. A wtedy Niemcy powiedzą ?to idźcie po Kresy do Putina a nam oddajcie pół Polski na zachodzie?. I jeśli przeliczymy wartość Ziem Zachodnich z metra to wyjdzie, że są więcej warte niż to co chcemy od Niemców a wtedy wyjdzie na to, że to jeszcze my będziemy musieli ich spłacać.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  A co ma Kaszyński do powiedzenia? Przecież on nie ma żadnego stanowiska, a co za tym idzie i formalnej władzy. Jego stanowisko nikogo nie interesuje.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  `