- Jeżeli nie ma pieniędzy na udzielanie świadczeń zdrowotnych mieszkańcom, to są to pieniądze zmarnowane. I trzeba skończyć z tą bylejakością - mówiła o państwowych środkach na służbę zdrowia kandydatka na stanowisko premier Beata Szydło we wrześniu 2015 roku. Dzisiaj ministrowie jej rządu mówią raczej o tym, że duże pieniądze przeznaczone na ochronę zdrowia powodowałaby raczej zwiększenie spirali zadłużenia. Strajk głodowy trwa dalej, a premier nie tylko unika spotkań z protestującymi lekarzami, ale też nie wypowiada się publicznie na ten temat. Niektórzy politycy PiS już próbują uderzać w strajkujących. Dlaczego? Zobacz w materiale.
Więcej
  Komentarze
  Kasa jest, tylko trzeba ją wyszarpać. Jeżeli wystarcza na pensje w spółkach dla dojnej zmiany, to tym bardziej wystarczy na inne słuszniejsze cele.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  PiS ma zdrowie suwerena gleboko w .......Najwazniejsze sa naukowe sesje u Rydzyka i wizyty w Radio Maryja.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Jakim wielkim problemem byłoby wystąpienie Schetyny czy Petru pod ekranem, na którym StaSzydło gada to co gada? Nawet nie musieliby nic mówić. ALE ICH NIE MA. Rozdają już posady w spółkach skarbu państwa?
  @nestor
  Daruj tak powinno być ale nie w wykonaniu Schetyny czy Petru . Z całym szacunkiem ale oni nie mają talentu do wystąpień . Dykcja i retoryka zero . Adriana nie idzie słuchać a le te wystudiowane gesty , miny i ruchy ciała inaczej oddziaływają na oglądających . Dobra kościelna szkoła . Każde wystąpienie co prawda nie na temat ale brzmi jak nabożna homilia .
  Bez porównania są lepsze aniołki Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz czy Katarzyna Lubnauer .
  Schetyna niczego już nie pociągnie .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie rozumiem że sędziwa pani profesor w 2016 r. zarobiła łącznie prawie 280 tys. zł: z czego 89 tys. zł to poselskie uposażenie, 88 tys. zł - profesorskie wynagrodzenie oraz 70 tys. zł - emerytura. A zarobki młodych lekarzy to 3,1-3,9, tys. zł brutto miesięcznie. Teraz się ściga samotne matki czy słusznie maja mieć 500+.
  Jak można pracować jako poseł jednocześnie pracować jako profesor i jeszcze brać emeryturę .
  cały czas czytam o ograniczeniach zarobkowych dla emerytów . Przecież ta pani robiąc tyle nie robi nic .
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Eee, kijowy termin sobie państwo rezydenci znaleźli na ten strajk. Barbórka idzie - dużymi krokami.
  Ale....................................
  Jak się drwale z Białowieży postarają....................
  A ojciec Tadeusz zrezygnuje z........................
  To może...........

  Zawsze można przyjąć studenta z Kuwejtu na stancję. 2000 euro szosą nie chodzi.
  A przy dobrej inwencji, da się coś za chachmęcić.
  A broszki nawet nie słuchajcie, szkoda czasu. U niej Edek trzyma kasę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1