Syn Ryszarda Czarneckiego, poseł PiS, właśnie przedstawił plan, w jaki sposób Adam Bodnar mógłby być odwołany.- Jeżeli byłaby wola polityczna można dokonać zmiany ustawy o RPO. To jest kwestia na nowo do zrewidowania, czym Rzecznik powinien się zajmować - mówi Przemysław Czarnecki. - Rzecznik ma być niezależny od innych władz, nie poddawać się naciskom, dlatego żądania mojej dymisji nie traktuję poważnie - mówił w programie '3x3' Adam Bodnar.

Zgdonie z Konstytucją kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich trwa pięć lat. Ale zakres jego działania reguluje ustawa. Już w tej obecnej jest zapis, że można go odwołać za 'sprzeniewierzenie się zasadom ślubowania'- co daje duże pole do interptetacji. Dni Adama Bodnara na stanowisku są policzone? Zobacz materiał Justyny Dobrosz-Oracz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Syn Ryszarda Czarneckiego - taka sama gnida jak tatuś. Najwyraźniej można odziedziczyć paskudne cechy charakteru...
już oceniałe(a)ś
14
0
Wtedy okaże się że bicie żony a i dziecka jest zgodnym z prawem boskim przyzwoleniem.
Gdzieś w Piśmie Świętym jest bodajże napisane: ..różdżką Duch Święty dziecięta bić każe.."
już oceniałe(a)ś
11
0
To oczywiste, że faszyści nie mogą tolerować rzecznika praw obywatelskich, który robi to, co robić powinien, czyli czyli sprzeciwia się brutalnemu łamaniu praw obywatelskich przez instytucje państwa. Faszyzm i prawa obywatelskie wzajemnie się wykluczają.
już oceniałe(a)ś
6
0
I powołać pisiora, najlepiej księdza.
już oceniałe(a)ś
6
1
Trzeba było dorżnąć watahę, gdy był na to czas.
już oceniałe(a)ś
4
0
Kiedyś myślałem, że Polacy po doświadczeniach nie będą faszystami. Jaki byłem naiwny!
już oceniałe(a)ś
0
0
`