- To drugi po generale Kraszewskim doradca prezydenta, który jest uderzony przez ministra z PiS-u - mówi Sławomir Neumann o zainteresowaniu się prokuraturą kwotami, które wpłynęły na konto współpracownika prezydenta. Pieniądze pochodzić miały ze spółek niepłacących podatków. Michał Królikowski był adwokatem jednej z nich i sam zgłosił do CBA otrzymanie przelewu. Na konferencji prasowej zastępca prokuratora krajowego Bogdan Święczkowski sugerował jednak, że mecenas pieniądze sobie przywłaszczył.
Michał Królikowski nie ma wątpliwości, że prokuratura zajmuje się tą sprawą z powodu jego zaangażowania w tworzenie prezydenckich projektów ustaw ws. KRS i SN. Takie powiązania wskazują tez politycy opozycji, Sławomir Neumann mówi o 'To jest walnięcie cepem jednego z doradców prezydenta'. Prokuratora zaprzecza. Co na to rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Takie historie powinny uświadomić dlaczego należy walczyć o niezależne sądy. Jeżeli nawet osoby na najwyższym szczeblu jak gen. Kraszewski czy prof. Królikowski mogą być ofiarami takich akcji, to aż strach pomyśleć ile krzywdy można zrobić bezkarnie człowiekowi mniej znanemu, gdyby z jakiegoś powodu podpadł personalnie przedstawicielom władzy.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  nie wierze w Dude...to nie ten format...jest adrianem i pozostanie adrianem....
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  A niech się zagryzają ,wygryzają na wszelkie sposoby ,warci siebie :)
  już oceniałe(a)ś
  15
  3
  PIS działa jak mafia sycylijska. Strach się bać.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Boże! Jaki ten Święczkowski jest paskudny i obleśny.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  prokuratura krajowa jak tvpis. a oni proszą o sądy i obiecują dobre zachowanie.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  I znów pojawia się... Adrian. Paweł Mucha już mówi, że Królikowski to tylko jeden z konsultujących powstające ustawy, a nie żaden doradca. Adrian jak Lenin - wiecznie żywy
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Przecież szanowny pan prezydent duda andrzej dał już raz przykład jak ułaskawić kogos kto nie był prawomocnie skazany. Po co te krzyki: tym razem można posunąć się dalej- co z serca podpowiadam- i stworzyć nowy kazusik prawny: uniewinnić przed postawieniem zarzutu. Jest akie państwo na swiecie, gdzie taki przepis istnieje. To Watykan. Tam jest nieomylny papcio, który z zasady sie nie myli zatem nie popełnia przestępstw, zatem nawet gdyby to z urzędu jest uniewinniony....
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  `