Wykorzystano politycznie pamięć moich rodziców, to mnie bardzo boli - mówi w 'Temacie dnia' Teresa Żabińska-Zawadzki, córka Antoniny i Jana Żabińskich, którzy w trakcie niemieckiej okupacji ratowali Żydów z warszawskiego getta. Ukrywali ich m.in. w warszawskim zoo, którego dyrektorem był Jan Żabiński. Przed kilkoma dniami odbyła się uroczystość wręczenia nagród imienia Antoniny i Jana Żabińskich. Ich córki na tej uroczystości nie było, gdyż, jak wyjaśnia w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf, uznała, że nie chce brać udziału w politycznym wiecu. W uroczystości wzięło udział wielu polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Jest mi z tego powodu bardzo przykro, że sporo ludzi chce się ogrzać przy nazwisku moich rodziców - mówi Teresa Żabińska-Zawadzki.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
I na dodatek prezio gadał bzdury, że antysemityzm występuje głównie wśród sympatyków lewicy.
Zapomniał chyba o interwencji p. Zbyszka w sprawie przestępcy który palił kukłę żyda, o haśle Polska dla Polaków.
@bender
Jak zwykle.
już oceniałe(a)ś
8
0
@bender
Kaczor ma takie poglądy jakie w danej chwili mu pasują. Jak trzeba to białe jest czarne i na odwrót. W tą jego pobożność chyba nikt mądry też nie wierzy.
już oceniałe(a)ś
2
0
Reżym cicho wspierający antysemickie i nacjonalistyczne organizacje lansujący się na polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata... zupełnie jak za komuny.
już oceniałe(a)ś
49
0
Tylu swobodnie chodzących Żydów w spodikach w Antwerpii ( blisko dworca kolejowego) oraz w Londynie (centrum) dwa tygodnie temu nie widziałem nigdy w Polsce. Tu wracam i słyszę prawdę alternatywną pana Dziedziczaka o zachodzie Europy. To już jest kult kłamstwa.
już oceniałe(a)ś
38
0
Na ukrywających się Żydów donosili do Gestapo nie pobożni Polacy, tylko jacyś tajemniczy antysemici.
już oceniałe(a)ś
21
1
Pani Doroto. Jest pani wybitna dziennikarka, ktora umie sie wsluchac w to co mowi pani rozmowca i zadaje pytania w momencie, kiedy to jest wlasciwe biorac pod uwage emocje, ktore temu towarzysza. To naprawde niezwykla cecha tak bardzo odbiegajaca od ignorancji i braku wrazliwosci, ktore reprezentuje obecnie duza czesc Pani kolegow i kolezanek z Pani zawodu. Dziekuje i zycze dalszych wspanialych wywiadow.
@brama

Ja tez podziwiam Pani profesjonalizm i osobisty urok. Trzeba jedank przyznac, ze pani rozmowcami sa ludzie dystyngowani i przyzwoici. Ciekawe jak byloby z politykami PIS jako rozmowcami...
już oceniałe(a)ś
1
0
Na kolegę szkolnego Pana prezesa mec. Fogelmana zawsze można liczyc. Stawiam orzechy pko dolarom że warszawska wizyta nowego zbawcy świata to też efekt jego talentu. Wspólna kancelaria z Gulianim w NY to nie byle co.
już oceniałe(a)ś
13
0
Kameleon zaszył się gdzieś głęboko ze wstydu za swą nieudolność.
już oceniałe(a)ś
3
0
Jarek kłamał i myślał, że mu uwierzą. Facet ciągle jedzie po nieboszczykach, którzy nie mogą się obronić przed nim. Bardzo współczuję Rodzinom zmarłych szanowanych Ludzi.
już oceniałe(a)ś
0
0
`