Wykorzystano politycznie pamięć moich rodziców, to mnie bardzo boli - mówi w 'Temacie dnia' Teresa Żabińska-Zawadzki, córka Antoniny i Jana Żabińskich, którzy w trakcie niemieckiej okupacji ratowali Żydów z warszawskiego getta. Ukrywali ich m.in. w warszawskim zoo, którego dyrektorem był Jan Żabiński. Przed kilkoma dniami odbyła się uroczystość wręczenia nagród imienia Antoniny i Jana Żabińskich. Ich córki na tej uroczystości nie było, gdyż, jak wyjaśnia w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf, uznała, że nie chce brać udziału w politycznym wiecu. W uroczystości wzięło udział wielu polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Jest mi z tego powodu bardzo przykro, że sporo ludzi chce się ogrzać przy nazwisku moich rodziców - mówi Teresa Żabińska-Zawadzki.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I na dodatek prezio gadał bzdury, że antysemityzm występuje głównie wśród sympatyków lewicy.
  Zapomniał chyba o interwencji p. Zbyszka w sprawie przestępcy który palił kukłę żyda, o haśle Polska dla Polaków.
  @bender
  Jak zwykle.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @bender
  Kaczor ma takie poglądy jakie w danej chwili mu pasują. Jak trzeba to białe jest czarne i na odwrót. W tą jego pobożność chyba nikt mądry też nie wierzy.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Reżym cicho wspierający antysemickie i nacjonalistyczne organizacje lansujący się na polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata... zupełnie jak za komuny.
  już oceniałe(a)ś
  49
  0
  Tylu swobodnie chodzących Żydów w spodikach w Antwerpii ( blisko dworca kolejowego) oraz w Londynie (centrum) dwa tygodnie temu nie widziałem nigdy w Polsce. Tu wracam i słyszę prawdę alternatywną pana Dziedziczaka o zachodzie Europy. To już jest kult kłamstwa.
  już oceniałe(a)ś
  38
  0
  Na ukrywających się Żydów donosili do Gestapo nie pobożni Polacy, tylko jacyś tajemniczy antysemici.
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  Pani Doroto. Jest pani wybitna dziennikarka, ktora umie sie wsluchac w to co mowi pani rozmowca i zadaje pytania w momencie, kiedy to jest wlasciwe biorac pod uwage emocje, ktore temu towarzysza. To naprawde niezwykla cecha tak bardzo odbiegajaca od ignorancji i braku wrazliwosci, ktore reprezentuje obecnie duza czesc Pani kolegow i kolezanek z Pani zawodu. Dziekuje i zycze dalszych wspanialych wywiadow.
  @brama

  Ja tez podziwiam Pani profesjonalizm i osobisty urok. Trzeba jedank przyznac, ze pani rozmowcami sa ludzie dystyngowani i przyzwoici. Ciekawe jak byloby z politykami PIS jako rozmowcami...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Na kolegę szkolnego Pana prezesa mec. Fogelmana zawsze można liczyc. Stawiam orzechy pko dolarom że warszawska wizyta nowego zbawcy świata to też efekt jego talentu. Wspólna kancelaria z Gulianim w NY to nie byle co.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Kameleon zaszył się gdzieś głęboko ze wstydu za swą nieudolność.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jarek kłamał i myślał, że mu uwierzą. Facet ciągle jedzie po nieboszczykach, którzy nie mogą się obronić przed nim. Bardzo współczuję Rodzinom zmarłych szanowanych Ludzi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `