Korea Północna nie zgodzi się na Polskę w charakterze pośrednika w rozmowach - tak w 'Temacie dnia' prof. Waldemar Dziak z PAN komentuje propozycję mediacji szefa MSZ w rozmowach z Zachodem. Zdaniem rozmówcy Romana Imielskiego, reżim Kima ma lepsze i przetestowane kanały dyplomatyczne, np. za pośrednictwem Szwecji, Austrii czy Szwajcarii. Kim Dzong Un nie sprowokuje wojny, ma wytyczoną swoją czerwoną linię, wciąż ją przesuwa dlatego, że nie spodziewał się, że tak łatwo przechytrzy swoich przeciwników - USA, Japonię i Południową Koreę - mówi prof. Dziak.
Więcej
  Komentarze
  Wielka szkoda, że minister nie zaproponował polskiego z Kościoła do rozwiązania problemu. Byłoby więcej śmiechu dla jednych , a dla drugich przeświadczenia o prześladowaniach katolików na świecie.
  już oceniałe(a)ś
  48
  0
  Żałosne jest to, że nasza obecna polityka zagraniczna wobec UE polega wyłącznie na obietnicy Orbana, że zawetuje odebranie nam głosu w RE. To jest poziom, do którego sprowadził nas PiS z Waszczykowskim na czele.
  Kończ Waszcz, wstydu oszczędź.
  już oceniałe(a)ś
  37
  0
  Ten dyplomatołek może ponegocjować pomiędzy flaszką a zakąską. I to bez szansy powodzenia.
  @pw63
  Efektem takich negocjacji będzie paw.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Polska wyspa tolerancji i demokracji pozdrawia koreański ideał wyznawanych wartości.
  @raaaaa
  polska wysypka tol. i wol. i dem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Zeby być pośrednikiem w tak skrajnie trudnych negocjacjach, trzebaby się cieszyć zaufaniem, a to juz utraciliśmy na długie lata.
  @paweldeeee
  spojrz na to inaczej... jeszcze do niedawna Polska byla po prostu uwazana za czesc Zachodu... a odkad nastala dojna zmiana stala sie czyms pomiedzy Zachodem a Korea Polnocna... wiec w sumie moze byc posrednikiem...

  a co do zaufania... zwroc uwage ze to bedzie posrednictwo w rozmowach miedzy dwoma kretynami (z kretynskimi fryzurami w dodatku)... wiec Waszczo da Gamma odkrywca San Escobar w pelni tu pasuje - pod kazdym wzgledem
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @yogi&ranger
  Popłakałem się ze śmiechu w czasach dojnej zmiany!

  Bo przecież wiadomo, że drogę do Indii odkrył Waśko do Gama, a genialnym impresjonistą był Iwan Gog.

  A teraz mamy Waszcza da Gama. Tego nie wymyśliłoby nawet Radio Erewań!
  Przepozdrawiam :D
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Panie Kim, nie zabijajcie nas!!! Żeszku..., kiedy minia ta plaga??
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  to jest szczwany pomysł Waszczykowa. Dzong Unowi pęknie żyłka ze śmiechu - i po światowym kłopocie :]
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Chyba zamysl byl taki ze po uslyszeniu ze Witek ma posredniczyc w negocjacjach Kim mial umrzec ze smiechu. Niestety, tylko mu puscily zwieracze i nic wiecej.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0