"Psucie się atmosfery wokół Ukraińców może być naprawdę poważnym ciosem dla polskiej gospodarki" - Paweł Kowal w "Temacie dnia"

Paweł Kowal, Wojciech Maziarski; Zdjęcia: Jakub Bach; Montaż: Katarzyna Dworak
08.09.2017 18:23

Z mojego punktu widzenia głównym problemem jest stosunek polityków do tych wydarzeń. Te wydarzenia powinny zawsze znajdować jasne polityczne potępienie - mówi w 'Temacie dnia' o rosnącej liczbie incydentów nienawiści i przemocy, z jakimi spotykają się Ukraińcy w Polsce dr Paweł Kowal w ?Temacie dnia? o rosnącej liczbie incydentów nienawiści i przemocy, z jakimi spotykają się Ukraińcy w Polsce. - Psucie się atmosfery wokół Ukraińców w Polsce może być naprawdę poważnym ciosem, szczególnie tam, gdzie matecznik polityczny ma prawica. Tam to może być szczególnie groźne, jeżeli Ukraińcy przestaną przyjeżdżać. Były wiceminister spraw zagranicznych podkreśla, że obecność obywateli Ukrainy w Polsce jest przede wszystkim niezbędna do funkcjonowania tych segmentów polskiej gospodarki, w której nasi Polacy nie chcą już pracować.
O stanie stosunków polsko-ukraińskich na poziomie dyplomatycznym może świadczyć sposób rozwiązania kwestii umieszczenia rysunków Cmentarza Łyczakowskiego i Ostrej Bramy w nowych polskich paszportach. Została ona rozstrzygnięta przez Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem. Szefem Orlenu jest znaczący polityk PiS Wojciech Jasiński i zależy mu, żeby należąca do koncernu rafineria w litewskich Możejkach działała bez problemów ze strony Wilna. 'A w głowach polskich polityków Wilno jest nierozerwalnie związane ze Lwowem' - dodaje rozmówca Wojciecha Maziarskiego.

Więcej na ten temat: Polska, Ukraina
Więcej na ten temat: Polska, Ukraina
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka