Szef MON Antoni Macierewicz zapewnia, nie tylko przy okazji święta Wojska Polskiego, że dzięki nowej władzy polska armia nie jest już w ruinie. Polskie wojsko nie było w ruinie, a poprzednie wypowiedzi ministra o całkowitej bezbronności sił zbrojnych szkodziły bezpieczeństwu Polski - mówi w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej' gen. Stanisław Koziej, były wiceminister obrony i były szef BBN. Sztandarowy projekt szefa MON - stworzenie ponad 30 tys. Obrony Terytorialnej - może, zdaniem, gen. Kozieja, odbyć się kosztem modernizacji technicznej armii. Będziemy tracić na jakości sił zbrojnych - dodaje gen. Koziej.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  -------------------- Nie do pojęcia dla redaktorów GW i sekty antypisa, że można robić dwie rzeczy jednocześnie (np. żuć gumę i iść ulicą) ;-)
  @citaobscura tłumaczą, jak chłop krowie na rowie. Nie ma kasy i na modernizacje i na pospolite ruszenie kibolstwa. Co robi niepełnosprytny zwolennik pissbolszewii. Siada i pisze że można żuć gumę i iść ulicą jednocześnie więc można wydać worek kasy na śmigłowce i ten sam worek na obronę terytorialną. Ja się poddaję. To po prostu jest niewykonalne.
  już oceniałe(a)ś
  11
  8
  @klos ależ kapitanie, można przecież zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko jednocześnie. To jest oczywista oczywistość i ja to czytałom gdzieś, nie pamiętam gdzie ale na pewno dużymi drukowanymi było...
  już oceniałe(a)ś
  8
  5
  @citaobscura Czyli piloci śmigłowców nie mając czym latać będą żuli gumę, a obrona terytorialna będzie chodzić po ulicach?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @citaobscura zastanawiam sie, pisowski trolku JAKI masz interes że bronisz chorego psychicznie maciarewicza, tak ci pasują PŁATNE bojówki kaczyńskiego? Uważaj, bo dziś ci płacą, zdrajco, a jutro może im sie nie spodobac fryzura twoja alo twojego dziecka, albo wyleci szyba w twoim oknie bo sie nie przezegnasz przed pomnikiem leszka co dajesz wróci do ciebie, a jak jeszcze nie wiesz tym gorzej dla ciebie
  już oceniałe(a)ś
  9
  6
  * * * * * * "Rola NATO powinna być drugorzędna ze względu na nawarstwioną latami w świadomości Rosjan opinię o nim jako wrogim bloku wojskowym zagrażającym ZSRR, a potem Rosji”. ... „Polska w tym scenariuszu musi zdecydować się na pojednanie z Rosjanami i traktowanie ich państwa nie jako tradycyjnego przeciwnika, lecz istotnego gwaranta bezpieczeństwa europejskiego, w tym naszego bezpieczeństwa”. To nie tekst kabaretowy - to elementy strategii Biura Bezpieczeństwa, przy B.Komorowskim, pod światłym przywództwem gen.Kozieja, z 2012 roku (już po agresji na Gruzję)
  @citaobscura przytoczony tekst to tylko fragment jednego z alternatywnych scenariuszy. W "Strategii" wydanej w 2014 roku m.in na podstawie tych opracowań "stoi jak wół": "(...) 37. NATO pozostanie najważniejszym sojuszem polityczno-wojskowym oraz gwarantem bezpieczeństwa Polski. Kluczową sprawą jest utrzymanie przez Sojusz Północnoatlantycki pełnego spektrum zdolności wojskowych i politycznych oraz solidarności sojuszniczej, gwarantujących realizację jego podstawowej misji – kolektywnej obrony, a także podejmowanie innych zadań wynikających z ewolucji jego otoczenia. (...)"
  już oceniałe(a)ś
  6
  6
  @jabberwocky-3422 ----------------------------- trudno aby po inwazji Ukrainy dalej robili z siebie aż takich pajaców
  już oceniałe(a)ś
  44
  35
  @citaobscura Zauważyliście, że posty użytkownika @citaobscura PISdzielca zostały ocenione ponad 100 razy gdy inne może 10 - 20 razy? Nie mam więcej pytań. Spadaj PISdowaty trollu. Wasze działania propagandowe są już od dawna nazbyt widoczne.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @saintjustintimberlake Najgorsze to, że PiS jest zinfiltrowany przez GRU. Macierewicz i jego kontakty z byłym SB-kiem najlepszym przykładem. Ta "modląca się gorąco" PiS-owska masa wiernych-ignborantów powierza nasz wspólny los w ręce Wschodu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  macie.... ten pis-minister, co to jak gadala ta p. szydlowa mial nie byc ministrem - zbuduje nowa armie zlozona z psychopatow+socjopatow czyli bedzie duzo "partyzantow" latajacych po Polsce !!!jaki minister takie wojsko!
  już oceniałe(a)ś
  17
  12
  Maciora zmierza w kierunku armii z zolnierzykow olowianych.
  już oceniałe(a)ś
  8
  5
  Tolo PISolo tworzy własne tzw. "żopo chranitielnyje atriady" przewidująco patrzy w przyszłość.
  już oceniałe(a)ś
  11
  8
  Myślę ze taką jak Janukowycz. Odsuwanie Polski od UE śluzy sowietom i sa to działania podobne do tych jakie prowadził Janukowycz. Zatem polska armia zamiast helikopterów dostanie mięso armatnie.
  już oceniałe(a)ś
  12
  10
  Zabrać małpie brzytwę!!!
  już oceniałe(a)ś
  11
  10
  Macierewicz buduje w armii pamięć historyczną, dlatego musi być husaria i kosynierzy.
  już oceniałe(a)ś
  22
  21
  `