Ponad 3 tysiące gości, miesiące przygotowań i 24 kategorie, w których przyznawane były Oscary. W Los Angeles już po raz 90. odbyła się gala nagród Amerykańskiej Sztuki i Wiedzy Filmowej. Złotą statuetkę za najlepszy film zdobył 'Kształt wody', chociaż przez wielu krytyków uważany był za przereklamowany. Przegrał największy faworyt w tej kategorii, czyli 'Trzy billboardy za Ebbing, Missouri'. Tegoroczna ceremonia była pierwszą po skandalach seksualnych, które wybuchły w październiku 2017 roku. Cały wieczór upłynął więc w duchu antyseksistowskiej kampanii #MeToo. 'Ale tak naprawdę o molestowaniu w Hollywoodzie nie mówiono prawie wcale' - zauważa Jacek Szczerba, który 'na gorąco' podsumował galę. - Na przestrzeni 90 lat dużo się jednak zmieniło - ocenia Katarzyna Wężyk i wskazuje na samą listę filmów, gdzie w wielu z nich głównymi bohaterkami są kobiety.

Wężyk i Szczerba skomentowali również organizację jubileuszowej gali rozdania Oscarów. Ich zdaniem była ona bardzo 'przeciętna' i raczej na pewno jej nie zapamiętamy. W przeciwieństwie do poprzednich ceremonii, tegoroczna pozbawiona była spontaniczności i nieprzewidywalności. W podobnym tonie wypowiadają się o gospodarzu ceremonii Jimmim Kimmelu, który prowadził galę 'bezpiecznie' i 'bez kontrowersji'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Nic się nie działo". A co się miało dziać? Mieli rozdać nagrody za dobre filmy. Więc rozdali nagrody za dobre filmy. Do zobaczenia za rok.
  @drwal77
  trafiony.zatopiony.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ksztalt wody, najgorszy film wygral. Stawialam na 3 bilbordy.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Katarzyna Wężyk do komentowania festiwalu opolskiego. Jacek Szczerba nadymany snob.
  @macskyi
  Szczerba jest w porzo. Nigdy mnie nie zawiódł, jako recenzent.. Jak pisał, że film do bani to szedłem i nigdy nie żałowałem. ;-)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zmanierowanie pseudoznawcy
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Co z Państwa dykcją? Słucha się okropnie.
  @Krzebietek
  Oni pracują w gazecie. Piszą. Czasem się wypowiadają, ale to nie aktorzy ani telewizyjni złotouści.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nic się nie działo, bo się suknia gwiazdy kina rozdarła, kopert z wynikiem nie pomylono, prowadzący nie palnął żadnego seksistowskiego żartu, nie wykryto u żadnej gwiazdy kina uwłosienia pod pachą, ... świat na psy schodzi... przynajmniej z punktu widzenia dziennikarzy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nie dość, że te nachalne streamy się same włączają, to jeszcze rwą tak, że nie da się słuchać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Można zobaczyć. Jak dla mnie ciekawe, perfekcyjnie prowadzone widowisko. Jeszcze długo na polskiej ziemi nic choć trochę podobnego się nie wydarzy. Autorzy pokusili się o zaprezentowanie kwintesencji polskości. Jak się nie ma czegoś , ktoś inny ma, to trzeba go wyśmiać, albo zbagatelizować.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  `