Ponad 3 tysiące gości, miesiące przygotowań i 24 kategorie, w których przyznawane były Oscary. W Los Angeles już po raz 90. odbyła się gala nagród Amerykańskiej Sztuki i Wiedzy Filmowej. Złotą statuetkę za najlepszy film zdobył 'Kształt wody', chociaż przez wielu krytyków uważany był za przereklamowany. Przegrał największy faworyt w tej kategorii, czyli 'Trzy billboardy za Ebbing, Missouri'. Tegoroczna ceremonia była pierwszą po skandalach seksualnych, które wybuchły w październiku 2017 roku. Cały wieczór upłynął więc w duchu antyseksistowskiej kampanii #MeToo. 'Ale tak naprawdę o molestowaniu w Hollywoodzie nie mówiono prawie wcale' - zauważa Jacek Szczerba, który 'na gorąco' podsumował galę. - Na przestrzeni 90 lat dużo się jednak zmieniło - ocenia Katarzyna Wężyk i wskazuje na samą listę filmów, gdzie w wielu z nich głównymi bohaterkami są kobiety.

Wężyk i Szczerba skomentowali również organizację jubileuszowej gali rozdania Oscarów. Ich zdaniem była ona bardzo 'przeciętna' i raczej na pewno jej nie zapamiętamy. W przeciwieństwie do poprzednich ceremonii, tegoroczna pozbawiona była spontaniczności i nieprzewidywalności. W podobnym tonie wypowiadają się o gospodarzu ceremonii Jimmim Kimmelu, który prowadził galę 'bezpiecznie' i 'bez kontrowersji'.
Komentarze
"Nic się nie działo". A co się miało dziać? Mieli rozdać nagrody za dobre filmy. Więc rozdali nagrody za dobre filmy. Do zobaczenia za rok.
@drwal77
trafiony.zatopiony.
już oceniałe(a)ś
0
0
Ksztalt wody, najgorszy film wygral. Stawialam na 3 bilbordy.
już oceniałe(a)ś
6
0
Katarzyna Wężyk do komentowania festiwalu opolskiego. Jacek Szczerba nadymany snob.
@macskyi
Szczerba jest w porzo. Nigdy mnie nie zawiódł, jako recenzent.. Jak pisał, że film do bani to szedłem i nigdy nie żałowałem. ;-)
już oceniałe(a)ś
0
0
Zmanierowanie pseudoznawcy
już oceniałe(a)ś
1
0
Co z Państwa dykcją? Słucha się okropnie.
@Krzebietek
Oni pracują w gazecie. Piszą. Czasem się wypowiadają, ale to nie aktorzy ani telewizyjni złotouści.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nic się nie działo, bo się suknia gwiazdy kina rozdarła, kopert z wynikiem nie pomylono, prowadzący nie palnął żadnego seksistowskiego żartu, nie wykryto u żadnej gwiazdy kina uwłosienia pod pachą, ... świat na psy schodzi... przynajmniej z punktu widzenia dziennikarzy.
już oceniałe(a)ś
1
0
Nie dość, że te nachalne streamy się same włączają, to jeszcze rwą tak, że nie da się słuchać.
już oceniałe(a)ś
0
0
Można zobaczyć. Jak dla mnie ciekawe, perfekcyjnie prowadzone widowisko. Jeszcze długo na polskiej ziemi nic choć trochę podobnego się nie wydarzy. Autorzy pokusili się o zaprezentowanie kwintesencji polskości. Jak się nie ma czegoś , ktoś inny ma, to trzeba go wyśmiać, albo zbagatelizować.
już oceniałe(a)ś
1
1
`