- Jeśli pomyśleć, że ceremonię oscarową ćwiczoną już 89 razy można dojść do wniosku, że nic nieprzewidywalnego nie powinno się wydarzyć. Może okazjonalnie na czerwonym dywanie wywróci się Jennifer Lawrence, a Warren Beatty i Faye Dunaway przeczytają tytuł filmu z kompletnie złej koperty.

Należy jednak pamiętać, że pierwsza ceremonia oscarowa w 1929 roku odbywała się w Hollywood Roosevelt Hotel i miała zupełnie inny charakter i trwała zaledwie 15 minut. Lokalna stacja radiowa w ogóle nie była zainteresowana transmisją z imprezy, ponieważ nazwiska laureatów były już znane dużo wcześniej.

Skala obecnej ceremonii jest zupełnie inna. Hollywood Boulevard jest zamykany na kilka dni przed imprezą. Najpierw budowany jest most w poprzek ulicy, a później są stawiane generatory prądu, tak by całkowicie uniezależnić imprezę od miejskiej sieci energetycznej. Na końcu przyjeżdża czerwony dywan, który od razu jest przykrywany folią, by nikt go nie zabrudził.

Kiedy wszystko jest już na miejscu obowiązują dwie reguły. Pierwsza: przepustki na galę należy nosić odwrócone, tak by nie było widać nazwiska i zdjęcia osoby, która jest uprawniona do wejścia na teren imprezy. Wynika to ze względów bezpieczeństwa - chodzi o to, aby nikt nie zrobił zdjęcia, by próbować podrobić naszą przepustkę. Druga: absolutny zakaz dotykania Oscarów. Jeśli chcecie dowiedzieć się tego oraz zdecydowanie więcej obejrzyjcie cały materiał Macieja Czajkowskiego! Co wydarzy się w trakcie tegorocznej gali? Czy Faye Dunaway i Warren Beattypo raz kolejny pomylą koperty i źle odczytają wyniki w kategorii najlepszy film ? Który film zdobędzie największą liczbę statuetek? Oglądajcie więcej na wyborcza.pl/Oscary
Więcej
    Komentarze
    `