Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Późnym wieczorem poszliśmy całą rodziną pod lokal wyborczy, żeby jak najszybciej poznać wyniki. Przed listami stał już tłum rozentuzjazmowanych ludzi, trudno się było dopchać. Wygraliśmy! Ale może to tylko tu?

Ruszyliśmy więc dużą grupą do następnego lokalu, po drodze mijaliśmy grupki ursynowian - mimo późnej pory szli z małymi dziećmi, wszyscy radośni, i wymienialiśmy informacje. Na Mandarynki wygraliśmy! Na Uboczu wygraliśmy! Na Lokajskiego też!

Nie musieliśmy już obchodzić wszystkich okolicznych lokali wyborczych.

Wtedy chyba po raz pierwszy pomyślałam: "Mój Ursynów".

Uważam, że było to największe zwycięstwo Polaków w najnowszej historii - obalenie systemu komunistycznego bez rozlewu krwi, pokojowo, dzięki mądrości i jedności Polaków.

4 czerwca powinno być narodowe święto - Święto Wolności.

Chcemy, żeby 4 czerwca był świętem państwowym. Świętem wszystkich Polaków, tak ceniących wolność i demokrację. Dlaczego ten dzień jest dla Ciebie ważny? Jakie wartości uosabia? A może sam głosowałeś 4 czerwca 1989 roku? Kto był Twoim kandydatem? Jak zareagowałeś na wyniki? Napisz do nas. Wasze listy, podpisane imieniem i nazwiskiem, opublikujemy na Wyborcza.pl
Czekamy na Wasze wspomnienia listy@wyborcza.plPodpisz się pod apelem w sprawie ustanowienia 4 czerwca świętem państwowym.REGULAMIN użytkownika "Gazety Wyborczej" >>>

Szanowni Państwo, kontynuujemy prace nad systemem komentarzy i ich ocen. Wspólnie możemy sprawić, że nasze forum będzie miejscem przyjaznym i wolnym od agresji.

Pomóżcie nam:
- nie dyskutujcie z trollami,
- jeśli widzicie komentarze, które powinny być skasowane, zgłoście je moderatorowi poprzez kliknięcie kosza przy wpisie,
- wpisy i uwagi do systemu moderacji przysyłajcie mailem na adres forum@wyborcza.pl.

Dziękujemy.Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.