Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Życie kobiety samotnej przynosi wiele ciekawych, zawiłych sytuacji.

Weźmy sytuację z niedzielnego obiadu i wolne krzesło obok mnie, jakby dla wymuszenia kogoś. Nie wiem, czy moi rodzice myśleli, że ktoś nagle się tam pojawi albo już siedzi w pelerynie niewidce, rodem z H. Pottera! I nagle wyskoczy, krzycząc: to ja wasz przyszły zięć! Witam.

Tak, kobieta samotna to teraz to samo co trędowata. Obrzucona spojrzeniami typu: coś z nią jest nie tak, skoro nie potrafi zatrzymać faceta przy sobie, albo pytanie mojej cioci: może ona ukrywa jakąś straszną historię? Oczywiście ciociu, tak naprawdę mam penisa pod sukienką! Powiedziałam ostatnio dosyć głośno, nie zdając sobie sprawy, że powiedziałam, a nie pomyślałam. Moja ciocia zrobiła się purpurowa, a ja miałam wizję jej zawału i mojej winy do końca życia.

*Albo moje koleżanki: zazdrosne nie tylko o swobodę działania, brak obowiązków kuchennych, i pranie swoich majtek i skarpetek, ale coraz częściej o mężów. Widziały gały, co brały, i tak sobie wychowały, powtarzam z przekorą i uśmiechem na ustach.Tak, stwarzam zagrożenie, ale spokojnie tylko dla siebie samej!

*Albo moja sąsiadka, która martwi się, że bez kogoś u boku któregoś dnia się chyba nie obudzę, bo dzwoni do mnie kilka razy dziennie, z zapytaniem: jak tam mi się żyje?! Owszem, z samotności się umiera, nie sądzę jednak, że tak szybko, a i najpierw wewnętrznie.

* No i w końcu sytuacja z mamą, która przyszła do mnie pod moją nieobecność. I w przypływie matczynych uczuć wzięła się do porządków. Próbując opanować mój mieszkaniowy chaos, pod stertą ubrań znalazła dwa wibratory, których nie odłożyła na miejsce, SPECJALNIE, tylko zostawiła na blacie w kuchni! Wprawiając mnie tym w zakłopotanie. Jakby dla przypomnienia, jak nisko upadłam. Oczywiście według niej, bo ja uważam, ze to superalternatywa! I od razu przypominam sobie kawał mojego kolegi: Kobieta to złośliwa narośl wokół ci.. w wersji męskiej, rzecz jasna!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.