Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Wzburzył mnie artykuł Zbyt łatwy był ten egzamin.

Jak już "puszczacie" takie opinie bez sensownego komentarza to zróbcie proszę choć jedno: sprawdźcie za dwa miesiące wyniki tego egzaminu w jednej i drugiej szkole. I napiszcie o tym. Może na drugi raz jeden nauczyciel z drugim zastanowią się co mówią, jak im wstydu narobicie.

Stawiam duży tort, że średni wynik z historii w tych szkołach będzie poniżej 70 proc. Choć to nie są przypadkowe szkoły - łatwo sprawdzić na serwerach CKE, że ich wyniki z części humanistycznej egzaminu od lat są grubo powyżej średniej krajowej. Trzeba jednak pamiętać, że to NIE JEST MATURA, to jest powszechny egzamin, na którym COŚ ma też napisać przyszły murarz, kierowca i krawcowa. Uważam, że w skali kraju wynik będzie w okolicach 50 proc. albo i niżej.

I jeszcze jedno - chyba najważniejsze w tym wszystkim. Weźcie ten test i zróbcie egzamin z niego dowolnej losowo wybranej puli dorosłych obywateli WYŁĄCZNIE z WYŻSZYM wykształceniem. Takich co to kończyli "te dobre" szkoły i taki "zbyt łatwy" test to dla nich pikuś. Bardzom ciekaw wyników... Oczywiście ci bardziej inteligentni poradzą sobie z większością pytań, ale założę się że na nie jednym polegną...

Ciekaw też jestem, czy piszące tekst panie Aleksandra i Agata rozwiązały go bezbłędnie.

Nie chce mi się pisać więcej, bo normalnie ręce opadają.

Czekamy na Wasze listy. Napisz: listydogazety@gazeta.plArtykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.