Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Co o tym sądzisz? Napisz: listydogazety@gazeta.plW Wysokich Obcasach nr 34 przeczytałam list Machy , nastoletniej córki niezadowolonej ze swojej mamy. Ja też jestem przykładem nieidealnej mamy, którą wciąż próbuje "naprawić" nowoczesna córka (moja ma 21 lat). Różnię się od opisanej w liście Machy bohaterki prawie wszystkim: mam wyższe wykształcenie techniczne, cały czas ciężko i wydajnie pracuję zawodowo, doszkalam się branżowo i językowo, jeżdżę autem od wielu lat, jestem od zawsze samodzielna, mimo to w domu byłam przez co najmniej pierwszych 16 lat przykładną mamą, gosposią, pielęgniarką.... i świetną kochanką .Więc .... dlaczego nie jestem idealna zdaniem własnej córki? Bo powinnam "nieustannie" nad sobą pracować"! Bo powinnam zmienić pracę na lepiej płatną (fakt, w tej pracuję za 3 osoby, a zarabiam niecałą średnią krajową), bo nie wyglądam elegancko (na co dzień wybieram styl wygodny, neutralny czyli zadaniem córki nijaki, maluję się prawie niewidocznie, a figurę mam od lat w tym samym rozmiarze 38).Nie rzucam się w oczy - to mój zasadniczy błąd zdaniem córki, a przez to marnuję swój potencjał i umiejętności. Brakuje mi dobrego PR po prostu!

Tylko, że ..... ja nie chcę się zmieniać. Wiem co potrafię i ile jestem warta, ile zrobiłam dobrego dla innych. Nie potrafię tylko się " dobrze sprzedać". Ale czy o to chodzi w życiu? Mało zarabiam, rozstałam się po 23 latach z mężem (bez "konkretnego" powodu, za całokształt), jestem dla dzieci ICE numerem. Mam 51 lat mieszkam w Polsce B i nie łudzę się, że w moim życiu coś się może zmienić. To zamknięty lokalnie świat, w którym dla takich jak ja zostają 4 ściany i.... plener i pies. Dlaczego? Bo jesteśmy za starzy na zmiany i tak nas tradycyjnie wychowano. Tutaj najlepiej być sparowanym raz na zawsze. Młodym jest łatwiej, nie czują zobowiązań (szczególnie tych mentalnych)i to chyba jest ta nasza największa wada.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.