Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czekamy na Wasze listy. Napisz: listydogazety@gazeta.plJedną z dróg uzdrowienia nich może być poznanie prawdy o samych nas - choć się jej boimy i jej nie lubimy.

Za sprawą propagandy rządzenia i przyzwoleniem elit politycznych partyjnych, można domniemać, że część z nich została kupiona przez obcych. Polacy "zachłysnęli" się wolnością opartą o Zachód. Zaczęli naprawiać nieudolnie historie, zamiast wyciągnąć z niej wnioski na przyszłość. Wprowadziliście kult pieniądza-jako podmiot a obywatele państwa zostali podmiotami kupionymi.

Zakamuflowanymi działaniami doprowadziliście do tego iż Polacy utracili instynkt samoobrony na korzyść stopniowego samounicestwienia. Stało się to dlatego, bo zgodziliście się aby ośrodki opiniotwórcze, jak RTV, prasa, przeszły pod kontrole obcych którym nie zależy na istnieniu stabilnego, silnego państwa polskiego, mogącego konkurować z nimi i mieć aspiracje współrządzenia.

Destrukcyjna działalność Wasza to również utworzenie dużych regionów geograficznych, zamiast województw z nazwą od miasta. Niektóre z tych tworów, już zaczęły domagać się samodzielności polityczno -gospodarczej poza strukturami państwa polskiego. Tylko patrzeć, jak zechcą się odłączać od Polski.

Pod płaszczykiem prywatyzacji nastąpiła likwidacja polskiego przemysłu, co powoduje jeszcze większe bezrobocie. Banki stały się własnością obcego kapitału, a my jesteśmy ich wasalami.

Wprowadzenie waluty euro, będzie utratą całkowitej niezawisłości państwa. Będzie to zgoda na chocholi taniec przy unijnej orkiestrze niemiecko-francuskiej. Kreujecie kosmopolityczny obraz Europejczyka-Unisty. Kto dla niego jest wzorem? Zły Niemiec z przeszłości, czy trochę lepszy Francuz, może Włoch?

Jeżeli, nie będziecie prowadzić edukacji prapolskiej młodego pokolenia, to za kilkadziesiąt lat przestaniemy istnieć jako Polska i naród.

Dlatego na rządzących i partii ciąży szczególna odpowiedzialność przed narodem i historią. Obyście byli świadomi tego i godni. Trzeba wziąć się za naprawę Kraju, bo inaczej zrobi to Rewolucja-parowóz dziejów i przemian. Ogarnęła już Afrykę, przyjdzie i do Polski.

Owocnych przemyśleń, decydenci.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.