Spotkania z artystami, autografy, dyskusje, premiery płytowe, atrakcje dla dzieci, promocje, filmy, muzyka na żywo - każdy znajdzie coś dla siebie. Poprzez stworzenie Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane chcemy inspirować rynek muzyczny do rozwoju, prezentować oryginalną muzykę i nowe technologie, a także wykreować miejsce odkrywania młodych talentów.

Czym byłyby targi muzyczne bez muzyki na żywo? Koncerty podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane to przegląd polskiej sceny muzycznej, najciekawszych zjawisk ostatnich lat bez ograniczeń gatunkowych. Na koncertach zaprezentują się zarówno przedstawiciele sceny pop, mocnego gitarowego grania jak i młodzi twórcy muzyki elektronicznej, alternatywnej i folkowej. Wystrzegamy się ograniczania do jednego konkretnego stylu, aby zaprezentować różnorodność i wielowątkowość działań rodzimych twórców oraz promować polską kulturę, polską muzykę w kraju i za granicą.

Wszystko dziać się będzie w niezwykłych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki oraz najlepszych warszawskich klubach i kulturalnych miejscach stolicy.

Piątek, 25 XI 2011

Muzyczny weekend rozpocznie się piątkowym premierowym koncertem promującym najnowszy album projektu FISZ EMADE pt. "Zwierzę bez nogi".

Mija właśnie 10 lat od czasu wydania płyty "Polepione dźwięki", dlatego bracia dumnie mianują się "mistrzami starej szkoły" i z przymrużeniem oka prezentują nowy materiał, stylistycznie nawiązujący do ich pierwszych inspiracji muzycznych, w tym do pionierskiego hiphopu. Ci, którym brakowało klasycznych rymów Fisza i mistrzowskiej produkcji Emade będą na pewno usatysfakcjonowani - przesterowany rap podbity mocnym rytmem nie brzmiał tak dobitnie od czasów "Check Your Head" Beastie Boys, do twórczości których fani znajdą nawiązania chociażby oglądając teledysk zapowiadający płytę. Fisz i Emade nie byliby oczywiście sobą gdyby nie pokazali także drugiej strony swoich muzycznych fascynacji. Bracia nadal uważnie poszukują nowych brzmień - na nowym albumie znalazło się też miejsce dla wycieczek w stronę elektroniki i dubu. Album "Zwierzę bez nogi" już pod koniec listopada w sklepach. Odwiedzający Targi Gazety Co Jest Grane będą mieli okazję jako pierwsi usłyszeć nowe utwory, a także zdobyć to wydawnictwo.

Przed koncertem FISZ EMADE na scenie pojawią się też inni przedstawiciele warszawskiej sceny muzycznej: ulubieńcy stołecznego środowiska niezależnego - folkowy duet Paula i Karol oraz rockowa formacja Renton, której najnowsza płyta właśnie trafiła na sklepowe półki. Organizatorzy koncertu przygotowali także muzyczną niespodziankę.

FISZ EMADE, Paula i Karol, Renton + gość specjalny

Teatr Dramatyczny (PKiN, Plac Defilad 1)

Start: godz. 20

Bilety: 20 PLN

Kiedy wybrzmiewać będą ostatnie dźwięki koncertów w Teatrze Dramatycznym, w Cafe Kulturalna ruszy Red Bull Music Academy Night, której gwiazdą będzie bez wątpienia amerykański producent Machinedrum. Jego muzyka to pełen energii, taneczny live act łączący wpływy brytyjskiej elektroniki z dziedzictwem sceny Chicago. Muzyczny program wieczora dopełnią holenderski duet producencko - wokalny Full Crate & Mar oraz Mr. Krime, MNSL i Ment XXL.

MACHINEDRUM, Full Crate & Mar, Mr. Krime, MNSL i Ment XXL

Cafe Kulturalna (PKiN, Plac Defilad 1)

Start: godz. 22

Bilety: 15 PLN

Sobota 26 XI 2011

26 listopada w ramach Targów Gazety Co Jest Grane odbędzie się kolejna edycja imprezy prezentującej nasze muzyczne nadzieje eksportowe - Don't Panic, We're from Poland. Podczas sobotnich koncertów w Teatrze Dramatycznym i Cafe Kulturalna zaprezentują się następujące zespoły: Kamp!, Oszibarack, The Lollipops, Sorry Boys, Neo Retros, Twilite, Rosemary's Kids, The Newest Zealand, Magnificent Muttley, Camero Cat i Moja Adrenalina.

Są z różnych miast i wywodzą się z różnych tradycji muzycznych, grają rock, elektronikę, folk, czasem zbliżają się do popu, ale to co ich łączy to bez wątpienia świetne występy na żywo. Zapowiadając zeszłoroczne koncerty Łukasz Kamiński pisał na łamach Gazety Wyborczej: "naturalnym środowiskiem większości bohaterów Don't Panic! jest sala koncertowa, tam czują się najlepiej, tam najpełniej, najmocniej brzmi ich muzyka". I właśnie tam ich występy zobaczą zaproszeni goście z zagranicy - dziennikarze, przedstawiciele festiwali i agencji koncertowych, tam też zobaczy ich publiczność.

DON'T PANIC, WE'RE FROM POLAND: Kamp!, Oszibarack, The Lollipops, Sorry Boys, Neo Retros, Twilite, Camero Cat, Rosemary's Kids, The Newest Zealand, Magnificent Muttley i Moja Adrenalina

Teatr Dramatyczny (PKiN, Plac Defilad 1)

Start: godz. 18

Bilety: 20 PLN

Tego dnia w Fabryce Trzciny wystąpi niezwykła, obdarzona zmysłowym głosem, brytyjska wokalistka Andreya Triana. Polskiemu słuchaczowi Triana znana jest przede wszystkim ze współpracy z Bonobo - z pewnością jej wyjątkowej urody partie wokalne przyczyniły się do sporego sukcesu ostatniej płyty Anglika pt. "Black Sands". Dziś Andreya Triana to już samodzielna artystka bardzo sprawnie prowadząca swoją szybko rozwijającą się karierę w barwach kultowej wytwórni Ninja Tune. W dniu koncertu w ramach ETM CJG odbędzie się także spotkanie z Andrey'ą w ramach Red Bull Music Academy.

ANDREYA TRIANA

Fabryka Trzciny (ul. Otwocka 14)

Start: godz. 20

Bilety: normalne - 69 zł (do 15.11), 79 zł (od 16.11), VIP (w pakiecie 2 płyty) - 115 zł (do 15.11), 125 zł (od 16.11)

Niedziela 27 XI 2011

Wypełniony muzyką weekend będzie miał też swoje godne zamknięcie. W niedzielę w Teatrze Dramatycznym wystąpi jedna z najważniejszych na polskiej scenie grup muzycznych, prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego z sukcesami od ponad 25 lat formacja VOO VOO. Ich twórczości nikomu nie trzeba przedstawiać, ani nie trzeba jej opisywać, ktokolwiek słyszał ich muzykę wie z jaką maestrią ma doczynienia. Czy to występy w dużych salach koncertowych, czy muzyczne podróże od Afryki po Ukrainę, czy też intymne koncerty - VOO VOO nigdy nie zawodzi. Tym razem fani będą mieli okazję spotkać się z muzyką zespołu w kameralnej atmosferze Teatru Dramatycznego, którego wystrój po dwóch dniach muzycznych szaleństw powróci do klasycznego ustawienia, będzie można usiąść i delektować się muzyką. Podczas koncertu na scenie pojawią się specjalnie na tę okazję zaproszeni goście specjalni.

VOO VOO i goście

Teatr Dramatyczny (PKiN, Plac Defilad 1)

Start: godz. 20:00

Bilety: 45 PLN i 40 PLN

Bilety na wszystkie koncerty do kupienia przed koncertami, a także podczas trwania Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane.