Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Do zdarzenia doszło w Wałbrzychu przy ul. Ogrodowej w pobliżu szkoły nr 10. Właściciel, który przyszedł nakarmić psa, nie znalazł go w kojcu. Wszędzie było pełno krwi. Zmasakrowane zwłoki psa leżały kawałek dalej. Przednie łapy zwierzęcia zostały odcięte, tylne były skrępowane. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ktoś go za nie powiesił i bił po głowie drewnianą deską. Ciało psa było w takim stanie, że właściciel popłakał się na jego widok.

Na miejscu była już policja, która w asyście lekarza weterynarii zabezpieczyła ślady oraz szkolny monitoring, który może naprowadzić na trop sprawcy lub sprawców. O pomoc w jego namierzeniu prosi też Straż dla Zwierząt w Polsce, która wyznaczyła nagrodę 5 tys. zł. Każdy, kto ma informacje na temat tego, co wydarzyło się na działce przy ul. Ogrodowej, proszony jest o kontakt z policją lub Strażą dla Zwierząt: zg@sdz.org.pl 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.