Świadek intymności najbardziej granicznej sytuacji, jaką jest śmierć, winien jej strzec i nie traktować jak towaru, który można sprzedać w celach autopromocyjnych na komunikatorze internetowym. Szczególnie jeśli dotyczy Mistrza, Przyjaciela, Autorytetu, Prezydenta

Pierwszą fotografię sarkofagu ze szczątkami Lecha i Marii Kaczyńskich, jaką ujrzał świat zrobił Adam Bielan telefonem komórkowym i zamieścił na twitterze - szybkim komunikatorze internetowym. Oprócz poważnych komentarzy krążą tam ploteczki, dowcipy i banalne informacje.

Bielan pstryknął zdjęcie podczas albo tuż po najintymniejszej, zarezerwowanej dla rodziny i najbliższych przyjaciół uroczystości. Wpuszczono go jako jednego z najbliższych współpracowników prezydenta. Sam mówił o zmarłym "przyjaciel", "autorytet", "wszystkiego mnie nauczył".

Zdjęcie pstryknął telefonem po kryjomu lub oficjalnie. Jeśli po kryjomu, to lepiej, bo znaczy, że czuł, że robi coś niefajnego. Jeśli oficjalnie - gorzej, bo sądzi, że w takim odarciu uroczystości z intymności, niedyskretnym zaglądaniu przez dziurkę od klucza na śmierć, nie ma niczego złego. Że wszystko może być na sprzedaż.

Świadek intymności najbardziej granicznej sytuacji, jaką jest śmierć, winien jej strzec i nie traktować jak towaru, który można sprzedać w celach autopromocyjnych na komunikatorze internetowym. Szczególnie jeśli dotyczy Mistrza, Przyjaciela, Autorytetu, Prezydenta.

Filozof Zbigniew Mikołejko mówił tydzień temu, w dniu tragedii w Smoleńsku, w "Gazecie Wyborczej": - Nie da się żyć bez prywatności, bo tylko ona daje nam wolność. Jeśli wszystko sprzedamy, co nam zostanie? Gdzie będziemy? I kim?

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem