Chcesz dowiedzieć się, jak ciekawie pisać o Europie i wyjechać na warsztaty do Brukseli? Zapisz się na szkolenie Parlamentu Europejskiego i weź udział w zajęciach prowadzonych przez uznanych dziennikarzy i ekspertów od spraw europejskich.
W ramach systemu D'Hondta taki apel - jeśli okaże się skuteczny - może opozycję pozbawić zwycięstwa.
Zdaje się, że w Polsce pojawił się wróg gorszy w swojej podłości niż gender i niemal tak groźny jak uchodźca z białoruskiej granicy. To wilk.
Perspektywa jest bardzo niepokojąca, a tymczasem kilka miesięcy przed wyborami wszystkie partie polityczne unikają tego tematu. Mają nadzieję, że katastrofa nie wydarzy się jeszcze w najbliższych czterech latach. Ale wydarzy się na pewno w ciągu lat...
Przez dziesiątki lat przejście na emeryturę oznaczało zakończenie kariery zawodowej. Tymczasem w Polsce w coraz większym stopniu wiek emerytalny jest określeniem czysto propagandowym, które nie ma żadnego związku z realnym przechodzeniem na...
Jak pogodzić sprzeczne interesy: dopieścić wymagający, twardy elektorat, ale jednocześnie poszerzać bazę? WSZYSTKIE STRONY. Opinie tygodnia przegląda Michał Wilgocki.
"Janina Putina". Zapytacie, o kogo chodzi. Wyjaśniam: to pseudonim Janiny Ochojskiej nadany jej przez PiSmaka z tygodnika "Sieci". Piszę "PiSmaka", bo słowo "dziennikarz" tu nie pasuje.
Śni o Tusku, budzi się z krzykiem, zlany potem, krzyczy: "Tusk mnie atakuje". Rano myje zęby, widzi wilcze oczy Tuska. I co może zrobić? Konferencję o Tusku.
Dominująca argumentacja, podawana przez samych polityków opozycyjnych, sprowadza się do pytania: A co by PiS i TVP powiedziały, gdybyśmy zablokowali wielkie pieniądze unijne dla Polski? Naiwność tej argumentacji poraża.
Jedna z najbardziej znanych (i oczywiście zajeżdżonych na śmierć przez felietonistów) maksym na temat polityki jest ponoć autorstwa Bismarcka i głosi, że "jeśli lubicie parówki i prawo (prawo będące dziełem polityków), nie powinniście patrzeć, jak...
Otwieram lodówkę - i nic. Włączam telewizor - i nic. Wertuję gazety - i nic. Nasłuchuję radia - i nic. Znikła jak sen jakiś złoty. A raczej jak flaki z olejem, o których już hadko było słuchać. Uff.
Jestem filozofką i etyczką i całe moje profesjonalne życie musiałam znosić niemające nic wspólnego z kompetencjami opinie na temat filozofii i etyki (prawie każdy je ma). Ale takie jest prawo demokracji, na tym polega wolność słowa.
Wojna w Ukrainie wymaga od nas poparcia dla polityki polskich władz wobec Ukrainy. Nie zmusza nas jednak do wspierania działań sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem i a fortiori nie czyni polskiej dyplomacji nieomylną.
Co by było, gdyby liczba mandatów lepiej odpowiadała liczbie mieszkańców w poszczególnych okręgach wyborczych?
Niezależnie od tego, z jakich powodów zmieniło się poglądy, zawsze powinno się pamiętać, jakie się kiedyś miało. I ta pamięć powinna ograniczać ambicje, roszczenia, widoczność i hucpę.
Przed przyszłym rządem stoi zadanie ukrócenia pisowskich praktyk grabieży mienia publicznego i przywrócenia standardów świata zachodniego.
"Znałem inne stodoły, znałem innych sąsiadów" - te słowa Szewacha Weissa przejdą do historii Polski, do historii relacji polsko-żydowskich jak mało które.
Dlaczego nie planuje kandydować do Sejmu, choć chciał być prezydentem Polski? Czemu frakcja samorządowców w parlamencie to byłby zły pomysł? I dlaczego tak nisko ocenia szanse Hołowni? O bieżącej polityce rozmawialiśmy z prezydentem Poznania Jackiem...
Zachód zjednoczył się we wsparciu dla walczącej Ukrainy, jednak ta jedność jest krucha i pełna napięć. Groźba eskalacji konfliktu jest w Europie, a nawet w USA, traktowana znacznie poważniej niż w Polsce i skłania tamtejszych polityków do większej...
Jak to mówił Jarosław Kaczyński, do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Może raczej powinien powiedzieć: do polityki nie idzie się dla małych pieniędzy.
W skrócie: PiS WON! To moja nazwa dla społecznego ruchu, który wymusi zgodę po stronie tzw. demokratów. WSZYSTKIE STRONY, opinie (i informacje) tygodnia przegląda dla Was Piotr Głuchowski*
Po latach nieoczekiwanie wychodzą na jaw fakty każące zweryfikować ocenę prof. Kazimierza Dobrowolskiego, rektora Uniwersytetu Warszawskiego w stanie wojennym.
W całym świecie zachodnim zanika zjawisko dziedziczenia religii od poprzednich pokoleń, jednak młodzi Polacy są w czołówce tego procesu.
Oto prawdziwy dylemat: ogłoszenie programu uwzględniającego najważniejsze potrzeby państwa i społeczeństwa nie spodoba się wyborcom i ich głosów nie przysporzy.
Kontrolowane przez obóz władzy redakcje w większości przemilczały finał WOŚP. Tak oto w mediach III RP powrócił PRL. Czy europejskie prawo zmieni ten stan rzeczy?
Copyright © Agora SA