Książki
"Ten drugi", jak po polsku zatytułowano "Spare", trafi do księgarń 22 lutego. To odpowiedź na duże zainteresowanie książką autobiograficzną księcia Harry'ego.
- Tyle razy nas pytano, czy przedstawiamy dowody na istnienie Boga, że musieliśmy coś z tym zrobić - mówi Mariusz Szczygieł. Wydawnictwo Dowody na Istnienie zmienia nazwę.
książki
- Zawsze z zadumą patrzyłam na grupy turystów, którzy coś nieustannie fotografują i nigdy nie są tu i teraz, tylko gdzieś obok - mówi noblistka.
Zepsuty wentylator, oklejone taśmą pręty, porzucony na śmietniku materac i zalany winem laptop. Dla Sary Serpas, pochodzącej z Los Angeles artystki, śmieci są źródłem inspiracji i tworzywem.
Miną lata, zanim Harry będzie w stanie zapłakać po raz drugi. I kolejne, zanim zburzy mur, jaki zbudował jego mózg, zacierając wspomnienia o matce. Dopiero po trzydziestce zrozumie, że cierpi na...
Czytelnia Wyborczej
Aby przekazać starą stację przy Brompton Road Ajitowi Chambersowi, ministerstwo będące w jej posiadaniu - czyli od czasów drugiej wojny światowej ministerstwo obrony - musiałoby przezwyciężyć odruch...
łowcy skór
- Medycy czuli się bezkarni. Ich pseudonimy - "Mengele", "Doktor Potasik", "Skórołapka", "Anioł Śmierci" - znali wszyscy w pogotowiu. Byli tak pazerni, że potrafili się pobić o ampułkę pavulonu.
Mikołaj Grynberg
Amerykańskie wydanie "Rejwachu" Mikołaja Grynberga w finale National Jewish Book Awards. To jedno z najbardziej prestiżowych amerykańskich wyróżnień.
Samotność wywołana wirtualnym wykluczeniem jest tak samo bolesna jak ta rodząca się z interakcji w rzeczywistym życiu: godny pożałowania przypływ emocji, którego doświadczył kiedyś niemal każdy, kto...
Jeszcze do niedzieli, 15 stycznia można zgłaszać kandydatów do 14. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż literacki wydany po polsku.
- Bardzo lubię pracować w trudnych warunkach, w miejscach, gdzie trzeba natychmiast podejmować decyzje. W Kijowie pracowałem na traumatologii, naszą codziennością były ciężkie wypadki, postrzały....
Nabrała przeświadczenia, że jej wyczekanego syna może uratować tylko cud, i starała się wszelkimi siłami zasłużyć na bożą łaskę, ofiarowując cerkwiom pieniądze, świadcząc dobre uczynki i spędzając...
Publikacja "Guardiana" wywołała w czwartek sensację w brytyjskich mediach. Dziennik cytuje fragment autobiografii księcia Harry'ego, z którego wynika, że starszy brat go pobił.
Archiwa Noblowskie z 1972 roku zostały otwarte. Astrid Lindgren i Philip Roth wtedy po raz pierwszy zostali nominowani do literackiego Nobla. Drugi raz wśród kandydatów znalazł się Sławomir Mrożek.
Wielu wydawców przyznaje, że z powodu kryzysu i znacznego wzrostu cen papieru w 2023 roku skupią się w dużej mierze na nazwiskach doskonale znanych polskim czytelnikom i że na bieżąco będą korygować...
Catherine nie mogła znieść żadnego niemieckiego produktu we własnym domu i nie kupowała też przedmiotów powstałych w fabrykach firm, dla których ona i jej towarzyszki pracowały tak ciężko, a które...
Kiedy Jonathan Franzen zaprotestował przeciwko umieszczeniu na okładce jego powieści logo klubu Oprah Winfrey i ostrzegł, że "to trudna książka dla tej publiczności", pisarza gremialnie skrytykowano....
Ania Bas zadebiutowała na brytyjskim rynku i od razu została zauważona i doceniona. "Jej pisarstwo jest jednocześnie głęboko poruszające i wyjątkowo zabawne".
"Litwo! Ojczyzno moja! Tyś jak zdrowia okaz". Jak René Koelblen i Stanisław Waszak przełożyli powieść Georges'a Pereca "Zniknięcia", w której nie ma ani jednej litery "e".
Tytułem roku "Książek. Magazynu do czytania" został zbiór opowiadań Denisa Johnsona "Szczodrość syreny". A jakie tytuły wybrały redakcje w innych krajach? I co kupowali czytelnicy?
Copyright © Agora SA