7 milionów zł dla wydawców z tytułu spornych rozliczeń i ponad 10 tys. abonentów. To pierwsze koszty w "aferze Legimi". Kolejnych rozliczeń domagają się jednak autorzy i wydawcy.
"Aura", "GOAT" "czemó", "skibidi". Od dziś do końca listopada można zagłosować w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Jakie słowa są w finałowej dwudziestce?
"Matki pingwinów" opowiadają o rzeczywistości, w której wszyscy żyjemy, tylko nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę.
100 lat temu Literacką Nagrodę Nobla przyznano Władysławowi Reymontowi za monumentalną powieść "Chłopi".
Porównywana z Virginią Woolf pisarka zdobywczynią Bookera, najważniejszej - po Noblu - nagrody literackiej na świecie. Jej książka już niedługo po polsku!
Konserwatorzy jak agenci specjalni. Wcześniej pomogła im sztuczna inteligencja, teraz opracowali coś jeszcze lepszego.
Steven Seagal wciąż szerzy rosyjską propagandę i swoje osobiste mądrości.
Czego można dowiedzieć się o społeczeństwie, oglądając reklamy, które powstały na przestrzeni ostatnich 35 lat? Ten reżyser lubi zaskakiwać.
Kapituła Młodzieżowego Słowa Roku wyklucza określenia "eskalujące napięcie i uwikłane w konkretny spór polityczny/społeczny". Ale czy w dzisiejszych czasach jest to w ogóle możliwe?
Trzydniowa konfrontacja z ministrą kultury na współKongresie Kultury to postęp. Ale co z niej wynika?
Występował w znanych filmach i serialach, ale od zdradzania tajemnic Hollywoood woli podzielić się przepisem na domowe ragu, ulubione spaghetti z cukinią, kotlety jagnięce i kultowe negroni, którym...
Zelwerowicz odradzał mu granie postaci romantycznych, jego córka namówiła go do aktorstwa. Andrzej Łapicki szybko pojął, że Kordian, Hamlet, ani król Lear nie są dla niego.
De Niro namaścił go na swojego następcę. Czy zostanie zapamiętany jako wybitny aktor, czy facet umawiający się z dziewczynami, które mogłyby być jego córkami?
Hoffman o Małgorzacie Braunek w roli Oleńki: "Nikt nie przewidział, że Andrzej Żuławski skłoni ją po porodzie do gwałtownego schudnięcia. Trzeba było zwężać kostiumy".
To on do poetyckiego słownika wprowadził "wkrocz", rewizje, przesłuchania, wyrzucenie z pracy czy odmowę paszportu - a przy tym żaden jego wiersz nie brzmiał nigdy jak bezsilna skarga. 10 lat temu...
Wycieczka rowerem po winnicach, warsztaty robienia makaronu, zwiedzanie mleczarni i robienie sera - nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie nad gastroturystykę.
Peruwiański mistrz właśnie skończył z pisaniem powieści, ale przez dziewięć dekad uzbierało się wokół niego dość legend.
"Malarz to nie zawód, tak jak nie jest nim anarchista, kochanek, kierowca wyścigowy, marzyciel czy bokser" - wiedział, co mówi, bo był (albo przynajmniej uważał, że jest) nimi wszystkimi na raz.
To rola ściskająca za gardło. Adrien Brody wcielił się w złamanego wewnętrznie geniusza zmagającego się z wojenną traumą.
Mawiał, że to ironia, że grywa czarne charaktery, bo sam jest szczęśliwym gościem.
Irańczycy prowadzą podwójne życie, którego nie można pokazywać na ekranie. Inaczej muszą liczyć się z konsekwencjami. Jak małżeństwo filmowców Maryam Moghadam i Behtash Sanaeeha, którzy czekają na...
Trudno było spotkać tę figurę w zmęczonych demoludach, raczej trzeba było ją wymyślać, zaszczepiać, podszeptywać, choć rzeczywistość stawiała tym kulturowym przeszczepom zaciekły i niespodziewany...
To on stworzył misję z Krwawym Baronem w "Wiedźminie 3". W projektowaniu i reżyserowaniu gier Paweł Sasko jest tak dobry, że dziś to on zakłada amerykańską filię CD Projekt Red w Bostonie.
- Jedyna w pełni świadoma rada, jakiej sobie udzieliłem, brzmiała: Nie próbuj napisać "Godzin" ponownie - mówi amerykański pisarz.
99. Tyle nominacji do najważniejszych nagród muzycznych na świecie ma już Beyoncé. Czy w końcu dostanie nagrodę za Album Roku?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.