Wiadomości z Krakowa
W środę mieliśmy duży wzrost zachorowań, w czwartek liczba nowych zakażonych koronawirusem w województwie małopolskim była już mniejsza.
Karmę, ręczniki, koce, legowiska, psie i kocie zabawki oraz różne zwierzęce akcesoria można przynosić w godzinach pracy magistratu na pl. Wszystkich Świętych 3-4 i zostawić w specjalnym koszu stojącym w holu przy portierni.
W czwartek o godz. 13 odbędzie się pogrzeb trzech nastolatków, których ciała znaleziono w hali sportowej 1 stycznia. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej zatrucie tlenkiem węgla.
Chwilę po godz. 17 dziewięć pojazdów zderzyło się na odcinku drogi krajowej 7 w kierunku do Krakowa. Droga będzie zablokowana co najmniej przez godzinę.
W ciągu godziny po zamarzniętym jeziorze przeszło sto osób. Lód załamał się pod turystami ok. 10 metrów od brzegu Morskiego Oka.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen udostępniła w mediach społecznościowych nagranie, na którym mieszkanka Krakowa daje przykład, jak pomagać innym w czasie pandemii.
Wyniki sekcji zwłok mają być znane na początku przyszłego tygodnia. Ciała trójki młodych mężczyzn znaleziono w budynku szatni sportowej klubu Łęgi w Nowej Białej 1 stycznia.
Nie wiesz, co po świętach zrobić z żywą choinką w doniczce? Zarząd Zieleni Miejskiej ma na to sprawdzony od kilku lat sposób.
Milion metrów sześciennych - tyle drewna pozyskano z bieszczadzkich lasów. - Ochrona przyrody i ochrona lasu jest częścią naszej kultury. Walczmy o poszerzenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego - mówi leśnik z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze Piotr...
W Małopolsce - jak podaje sanepid - odnotowano 281 nowych zakażeń. Sytuacja pandemiczna w regionie się stabilizuje. W Polsce na COVID-19 zmarły 102 osoby.
Pogoda od nowego roku nie rozpieszcza mieszkańców południowej Polski. Nad województwem małopolskim nadal wisi mgła, na Podhale wrócił halny.
"Piwo Krakowskie Białe" - taką nazwę ma nosić piwo, które opatentował Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Recepturę odkrył naukowiec tej uczelni i dyplomowany piwowar Sławomir Dryja.
Krakowscy franciszkanie z powodu pandemii koronawirusa w tym roku nie prezentują żywej szopki. Obejrzeć ja można za to w krakowskim zoo.
800 osób z niepełnosprawnościami otrzyma od miasta posiłki na wigilijny stół. Przekazanie potraw zastąpi tradycyjne spotkanie świąteczne z prezydentem Jackiem Majchrowskim.
Poszukiwania 18-letniej Justyny na terenie Florynki k. Grybowa przybrały najgorszy scenariusz. Jej ciało znaleziono po dwóch dniach.
"Dobrowóz" to świąteczno-noworoczna akcja dla jednych z wielu nieocenionych bohaterów czasu pandemii - ratowników medycznych. Otrzymają smaczne posiłki w jednym z najbardziej znanych miejsc Krakowa - Niebieskiej Nysce pod Halą Targową.
Na środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc dla przedsiębiorców oraz specjalną tarczę dla branży turystycznej w południowej Polsce - regionu, który szczególnie ucierpi na nowych obostrzeniach.
Słynna Żywa Szopka przy ul. Franciszkańskiej w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Franciszkanie zachęcają jednak do wspólnej modlitwy podczas transmitowanych w internecie nabożeństw. Żywą Szopkę obejrzymy za to w krakowskim zoo.
W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń Sars-Cov-2. W Małopolsce liczba ta wynosi 528 osób.
Policjanci ewakuowali mieszkańców i ugasili pożar, który wybuchł na klatce schodowej bloku w Chełmku k. Oświęcimia. Ogień wydobywał się z nieużywanej skrzynki po hydrancie.
Kończy się kolejny etap prac przy wiadukcie kolejowym nad ul. Miodową. 23 grudnia w południe kierowcy będą mogli skorzystać z przejazdu.
W środę mieszkanki Barcic sfotografowały niecodzienną scenę. Były świadkami, jak ryś upolował sarnę na samym środku jezdni.
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję, dotyczącą budowy przystanku kolejowego "Kraków Prądnik Czerwony". Będzie on jednym z przystanków Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) na linii kolejowej nr 8, wraz z parkingiem typu Park & Ride.
Kraków został wybrany spośród innych miast europejskich jako miejsce prezentacji raportu organizacji Freemuse. Wydarzeniu towarzyszyło m.in. ogłoszenie powstania światowej sieci artystów LGBTI i organizacji artystycznych oraz kulturalnych.
10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W ten dzień Kraków i inne miasta prezentują wystawę zdjęć "Białoruś. Droga do wolności" zainicjowaną przez Urząd Miasta Warszawa i Dom Spotkań z Historią.
W ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano 13 749 nowych przypadków zakażenia wirusem Sars-Cov-2. Najwięcej w województwach: mazowieckim (1701), wielkopolskim (1672) i kujawsko-pomorskim (1404). Stosunkowo niewiele nowych zakażeń jest w Małopolsce -...
MPO informuje, że ulice są przygotowane na zimowe warunki, policja zaś apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.
W czwartek słabe opady deszczu i mżawki zamienią ulice w lodowiska. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 6 do 13.
Na Bliskim Wschodzie 1 na 3 dzieci żyje w strefie konfliktu zbrojnego. W ciągu ostatniego roku ponad 500 tys. dzieci zostało przesiedlonych, także do obozów w Idlib. Przeżyły wojnę, a teraz muszą mierzyć się z pandemią koronawirusa.
Czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w internecie, szkole czy na ulicy? Małopolska policja zachęca do zapoznania się ze spotem, który pomoże odpowiedzieć na te pytania.
54 proc. Polaków popiera pomysł otwarcia ośrodków narciarskich - wynika z najnowszego badania agencji badawczej SW Research. Przeciwnego zdania jest co szósty badany (17 proc.), a blisko co trzeci (30 proc.) nie ma na ten temat wyrobionej opinii.
Jak podała "Gazeta Krakowska", stan chorego na COVID-19 prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego jest stabilny. W piątek jego zastępca, Jerzy Muzyk, także zakażony koronawirusem, opuścił szpital.
W całym kraju przybyło ponad 17 tys. zakażeń koronawirusem. Małopolska znajduje się na stosunkowo niskim miejscu w niechlubnym rankingu z 868 nowymi przypadkami SARS-CoV-2.
Jak co roku Polska Akcja Humanitarna zachęca do wzięcia udziału w akcji "Świąteczny Stół Pajacyka". Mimo restrykcji epidemicznych nadal można pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia żywnościowego. Jak to zrobić?
Kraków Miasto Literatury UNESCO solidaryzuje się z ofiarami eksplozji w stolicy Libanu i inauguruje akcję "Kraków dla Bejrutu". Do 30 listopada część dochodu ze sprzedaży książek o tematyce bliskowschodniej w wybranych księgarniach zostanie...
Spośród siedmiu ofert złożonych do przetargu na kontynuację budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień-Naprawa wybrano tę złożoną przez firmę Strabag Infrastruktura Południe. Firma zadeklarowała, że wykona wszystkie niezbędne prace w ciągu ośmiu...
Prezydent Jacek Majchrowski podpisał w poniedziałek "Europejską karty równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym". "To ważny krok w stronę budowania prawdziwej polityki równościowej" - komentuje Nina Gabryś.
Po śmierci wieloletniego dyrektora krakowskiego zoo Józefa Skotnickiego powołano nowy zarząd. W jego składzie jest m.in. Ewa Całus, do niedawna kierująca Wydziałem Edukacji w krakowskim magistracie.
Stop deMENtażowi edukacji" to inicjatywa, która ma na celu zebranie podpisów pod petycją o odwołanie ministra Czarnka. 17 listopada, podpisana przed 88 tys. osób petycja, ma zostać złożona w Sejmie.
38-latek prowadził samochód ulicami Oświęcimia po zażyciu narkotyków. Został zatrzymany za zbyt szybką jazdę, a odpowie za posiadanie narkotyków i amunicji bez zezwolenia.
Copyright © Agora SA