Kultura
Teatr Żydowski pilnie potrzebuje zastępczej siedziby, bo obecna ma iść do rozbiórki. Miasto negocjuje z deweloperem, rozważa też trwałą zmianę adresu teatru.
Wiadomości z Warszawy
Gdy wybuchła II wojna światowa Saul Dreier i Reuwen "Ruby" Sosnowicz byli nastolatkami. Udało im się przeżyć, a po latach w USA założyli zespół Holocaust Survivors Band. 70 lat od zakończenia wojny po raz pierwszy przyjeżdżają do kraju, w którym się...
Na żywo
Piątek na ulicach Warszawy [22.07.2016]
Podziwiam teksty punkowych zespołów, gdzie polityczne treści wyrażane są wprost. Ja tak nie umiem, ale chciałem, by "Polska" była piosenką, przy której nawet osoba o prawicowych poglądach mogła się uśmiechnąć - mówi wokalista Ryb.
61. urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie są organizowane przede wszystkim z myślą o dzieciach. Dorośli będą się mogli wytańczyć wieczorem w rytmie samby.
W czwartek o godz. 10 zacznie działać przejście dla pieszych przez al. "Solidarności" przy ul. Rzeszotarskiej. Część mieszkańców czekała na nie od wybudowania II linii metra, obawy zgłaszali jednak kierowcy
Trzy królewskie rezydencje w Warszawie - Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Łazienki Królewskie i Zamek Królewski - będą dziś ujawniać swoje tajemnice w mediach społecznościowych. Z okazji Dnia Pałaców wstęp do zabytkowych obiektów w Łazienkach...
WigRaki - grupa aktywistów, którzy postanowili pokonać trasę Tour de Pologne na rowerach Wigry 3, dotarli do mety wyścigu. Kolarze-amatorzy przy okazji swojej akcji zbierali pieniądze na walkę z nowotworami jąder
Po Jerzym Kawalerowiczu i Jerzym Ficowskim na budowanym przy ul. Powązkowskiej osiedlu Artystyczny Żoliborz upamiętniony został malarz Hilary Krzysztofiak. Na budynku K osiedla odsłonięto mural z jego wizerunkiem.
Podczas festiwalu Otwarta Ząbkowska na Pradze wystąpią w weekend weterani tradycyjnego jazzu: grający od ponad 50 lat Hagaw, Old Timers, Happy Play i Ragtime Jazz Band.
Candelaria Saenz Valiente rozgłos zyskała dzięki założonemu z mężem Marcinem Maseckim zespołowi Paris Tetris. Niedawno ukazała się trzecia płyta jej projektu Pictorial Candi.
Lado w Mieście stało się jednym z najważniejszych festiwali w wakacje w Warszawie. To dobry przegląd alternatywnej sceny muzycznej z Polski.
Szczyt NATO w Warszawie. Czwartek na ulicach miasta [RELACJA NA ŻYWO]
Tygodnik Warszawa
Nowe płyty wydały niedawno Warszawskie Combo Taneczne i Warszawska Orkiestra Sentymentalna oraz Ola Bilińska. Wszystkie łączy jedno - artyści przypominają piosenki, które śpiewało się w Warszawie przed wojną.
Piątek na ulicach Warszawy [01.07.2016]
Wtorek na ulicach Warszawy [28.06.2016]
Do czwartku mieszkańcy Bielan mogą głosować na nowy projekt "Bielańskiego Słonia" nawiązującego do obrosłej legendami figury z Lasku Bielańskiego.
Na plac Defilad wraca pianino i muzyka poważna. Od dziś o godz. 13 otwarte próby grać będą Marcin Masecki i Tomasz Pokrzywiński. W niedziele odbywać się będą kameralne koncerty wokół symfonii Beethovena
Poniedziałek na ulicach Warszawy [27.06.2016]
?Tramwaj, autobus, metro i znowu... na rowerze? - odpowiadali na tytułowe pytanie w latach 90. muzycy formacji Stare Miasto. Nie wymieniali samochodu. I słusznie, bo same z nimi problemy.
Fortepian i gitara to najważniejsze instrumenty tegorocznego wakacyjnego festiwalu Jazz na Starówce.
Na placu zabaw na Białołęce pojawią się rury imitujące powstańcze kanały? To pomysł radnego PiS zgłoszony do budżetu partycypacyjnego.
Muzeum Warszawskiej Pragi przypomina związki Mirona Białoszewskiego z prawym brzegiem stolicy. Poeta spędził tam ostatnie osiem lat życia
Pracownicy Bemowskiego Centrum Kultury szukali na ulicach miejskiego folkloru. W sobotę w amfiteatrze przy ul. Raginisa przegląd ulicznych muzyków.
Autorzy
- Ludzie zachowują się tak, jakby Warszawa była Dzikim Zachodem. Wiele osób uważa, że trzeba tu się przedzierać po swoje jak z maczetą przez dżunglę. Oczywiście, życie nie jest łatwe, ale trzeba zauważać drugiego człowieka i traktować miasto jak...
Potańcówką na placu Grzybowskim zakochani w tradycyjnym jazzie muzycy i żydowska społeczność uczczą 106. urodziny Adolfa Rosnera, jednego z najwybitniejszych trębaczy przedwojennej Polski. Początek zabawy w sobotę o godz. 18.
Filar sceny yassowej z lat 90. i współtwórca Lado ABC. Jerzy Mazzoll i Paweł Szamburski na scenie klubu Mózg Powszechny zagrają dziś razem po raz pierwszy. Dwa klarnety, ani jednej próby. Ot, cały jazz.
Tylko do końca maja będzie działać bazarek na rogu ul. Górczewskiej i Jana Olbrachta na Woli. Ma to związek z budową II linii metra, która jednak się opóźnia.
Moje piosenki są o kobietach. Takie teksty są bardzo potrzebne w Polsce. Ciągle musimy tu walczyć o prawa kobiet i ciągle są podważane ich zasługi dla świata mężczyzn, a szczególnie mężczyzn w koloratkach i sukienkach.
Pamiętam czasy, gdy reprezentacja Polski w piłkę nożną grała tak nudno i przewidywalnie, że komentatorzy zabierali się do podsumowania meczu koło 75. minuty. Warszawska scena muzyczna jest o kilka poziomów wyżej od polskich piłkarzy lat 90.
Piątek na ulicach Warszawy [13.05.2016]
Według ratusza w sobotniej manifestacji "Jesteśmy i będziemy w Europie" wzięło udział 240 tys. osób. Policja mówi, że w szczytowym momencie na pl. Piłsudskiego było 45 tys. osób. Dlaczego podawane liczby są tak różne?
Warszawskie poetki nie mówią jednym głosem, ale wydają wspólną antologię. ?Warkoczami? to efekt sześciu lat spotkań na feminariach w Staromiejskim Domu Kultury.
Wielka demonstracja KOD i opozycji w Warszawie. "Jesteśmy i będziemy w Europie" [ZAPIS RELACJI]
Jest chyba jedynym polskim muzykiem, którego można rozpoznać tylko po instrumencie. Dziś obchodziłby 98. urodziny. Co nam zostało po Stanisławie Grzesiuku? Emocje wokół jego twórczości nie gasną.
Od piątku do niedzieli na Sielcach miłośnicy twórczości Stanisława Grzesiuka świętować będą jego urodziny. W planach koncerty, spektakle i malowanie muralu z podobizną artysty
Jako pierwsza trap spuściła BarKa przy pomniku Syreny. Działa już także klubokawiarnia Plażowa na Pradze. Nad rzekę powoli wraca klubowe życie.
Najpierw chciałem, żeby syreny zagryzały żołnierzy na poligonie. Ale odeszliśmy od tego, bo jakby w PRL-u ktoś zagryzł żołnierza, toby się to nie rozeszło po kościach. Więc zagryzają gejów.
Fotografował Ellę Fitzgerald i Milesa Daviesa. Zdjęcia, które Marek Karewicz robił Krzysztofowi Komedzie, będą ozdobą 8. edycji Festiwalu Komedy w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Copyright © Agora SA