Własna firma
Przełom maja i czerwca to z reguły gorący okres dla księgowych i zarządów spółek (przynajmniej tych, w których rok obrotowy jest tożsamy z kalendarzowym): spółka oraz jej wspólnicy przygotowują się do podsumowania minionego roku i zatwierdzenia...
Kolejna odsłona "tarczy antykryzysowej" wprowadza nowe rozwiązania dla przedsiębiorców. Przedstawiamy wybrane instytucje wprowadzone na podstawie "tarczy 1.0", "tarczy 2.0" oraz "tarczy 3.0", które mogą być istotne w państwa działalności.
W ostatnich miesiącach sprzedaż nowych samochodów w salonach dilerskich drastycznie maleje. W tej sytuacji wielu dilerów stara się wdrażać zdalne procesy sprzedaży, które nie wymagają wizyty klienta w salonie dilerskim.
Opublikowany 28 kwietnia 2020 r. projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ("tarcza 3.0") wprowadza pięć istotnych zmian w zakresie podatków. Poniżej syntetyczne...
Firma
Uchwalona 31 marca 2020 r. tzw. tarcza antykryzysowa oraz ustawa z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wprowadziły szereg przepisów odnoszących się do postępowań sądowych.
Nie należy słuchać moralistów, którzy powiadają, że trzeba paść na kolana i poniechać wszystkiego. Trzeba tylko iść naprzód w ciemnościach, trochę na oślep i próbować czynić dobrze. Ten nieco podniosły cytat z "Dżumy" Camusa przyszedł mi na myśl w...
Przedstawiamy wybrane instytucje wprowadzone na podstawie "tarczy 1.0" i "tarczy 2.0", które mogą być istotne w państwa działalności.
Zdolność realizacji bieżących zobowiązań staje się obecnie jedną z głównych bolączek przedsiębiorców. Większość przedsiębiorców sygnalizuje potrzebę rewizji programów inwestycyjnych i odłożenia w czasie realizacji inwestycji zarówno nierozpoczętych,...
Pandemia koronawirusa wywołuje olbrzymie emocje - lęk, ciekawość, nadzieję. Wszystkie te stany są wykorzystywane przez cyberprzestępców do zmanipulowania ofiary.
Zdolność kredytowa to "zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie" (tak definiuje ją prawo bankowe).
W tzw. tarczy antykryzysowej znalazły się bezprecedensowe rozwiązania polegające na możliwości wprowadzenia cen i marż maksymalnych.
Wprowadzone tzw. tarczą antykryzysową formy pomocy oceniane są dość krytycznie jako niewystarczające. Nie będzie jednak brakowało osób, które zechcą skorzystać z pomocy oferowanej w ramach "tarczy". W ferworze składania wniosków może umknąć, że...
Wśród mniej lub bardziej kontrowersyjnych przepisów dotyczących ograniczenia ryzyk gospodarczych związanych z panująca pandemią, ustawa potocznie zwana Tarczą antykryzysową (oraz regulacje około-tarczowe) wprowadzają również zmiany dotyczące...
Jak pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 może wpłynąć na wykonywanie umów finansowania i sytuację kredytobiorców? Jak przygotować się do rozmów z finansującymi? Z jakich rozwiązań wspierających kredytobiorcy mogą skorzystać?
Jednym z podstawowych zagrożeń gospodarczych wynikających z epidemii COVID-19 są i będą napiętrzające się zatory płatnicze.
Kluczem do przetrwania przez przedsiębiorców kryzysu wywołanego COVID-19 jest zachowanie płynności i uniknięcie upadłości. Tzw. tarcza antykryzysowa zadania tego nie ułatwia.
W dniu 31.03.2020 r. została uchwalona i weszła w życie zmiana specustawy dot. COVID-19 w ramach "tarczy antykryzysowej", w której zaproponowano wprowadzenie mechanizmu czasowego wygaszania ("zawieszenia") umów najmu, dzierżawy lub innej podobnej...
31 marca uchwalono "tarczę antykryzysową". Poniżej przedstawiamy przegląd tych wprowadzonych zmian, które mogą wpływać na prowadzenie działalności gospodarczej.
Copyright © Agora SA