Wiadomości z Lublina
Oferty pracy badawczej i staże dla naukowców, pomoc dla studentów, akademik przeznaczony dla uchodźców. To tylko niektóre elementy wsparcia dla Ukraińców oferowane przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie 16 maja przekształciła się w Państwową Akademię Nauk Stosowanych.
Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu oferuje osiem kierunków studiów w języku polskim oraz dwa w języku angielskim.
Kolejne nowości pojawią się w ofercie Uniwersytetu od roku akademickiego 2022/2023. Wydział Agrobioinżynierii proponuje inżynierię ekologiczną, a Inżynieria Produkcji zaprasza na zarządzanie bezpieczeństwem i jakością produkcji.
Dwoje studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie Anhelina Lysak ze slawistyki oraz Szymon Szymonowicz studiujący bezpieczeństwo wewnętrzne z medalami na mistrzostwach świata U-23 w zapasach w Belgradzie.
Jednym z kluczowych czynników wpływających na sukces zespołów badawczych jest skuteczna komercjalizacja opracowywanych innowacyjnych rozwiązań. Także tych genetycznych.
Bydło białogrzbiete, świnia puławska, owca uhruska, koza sandomierska. Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zajmują się m.in. ochroną ras zwierząt hodowlanych narażonych na wymieranie.
Naukowcy z UP w Lublinie odtworzyli populacje zagrożonych wyginięciem reliktowych gatunków wierzb występujących na obszarach mokradłowych m.in. Poleskiego Parku Narodowego.
Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyła się w niedzielę, 3 października.
W weekend 25-26 września w klubie Radość na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie odbędzie się "Oktoberfest w Radości".
Lubelscy deweloperzy oferują coraz wyższy standard mieszkań. Jeśli własne "M" na parterze, to z ogródkiem. Na wyższych piętrach - przestronne tarasy. A na parkingach ładowarki do aut elektrycznych.
O tym, że Lublin ma dużo do zaoferowania całej Polsce, wiemy od dawna. Perła stara się wykorzystać swoją pozycję do tego, by wspierać młodych i ambitnych artystów.
Laboratoria Natury, spółka działająca na międzynarodowym rynku farmaceutycznym, oficjalnie otworzyła w Lublinie swój nowy zakład produkcyjny.
W niedzielę, 5 września 555 biegaczy z Lublina weźmie udział w Poland Business Run i pomoże osobom z niepełnosprawnościami ruchu - w tym trzem beneficjentom z województwa lubelskiego. Choć bieg ma formę wirtualną, to protezy, ortezy i godziny...
Lublin już dziś spełnia 30-procentowy próg udziału pojazdów zeroemisyjnych w całej flocie, będąc w ścisłej czołówce systemów elektromobilnych w Polsce, a nawet w Europie. Dla porównania w skali Polski, ustawa o elektromobilności nakazuje spełnienie...
Zawód fizjoterapeuty wymieniany jest wśród pięciu najbardziej rozwojowych na świecie, a popyt na specjalistów z tego zakresu wciąż wzrasta.
Jedyną receptą na sukces jest wykształcenie i powiązane z nim umiejętności. U nas zdobędziecie zarówno gruntowną wiedzę, jak i przydatne kompetencje - mówi rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to uczelnia kompletna, zapewniająca nie tylko świetne wykształcenie, ale także rozwój w innych sferach.
- Budowa betonowego pasa startowego wraz z pełnym wyposażeniem lotniska stwarza zupełnie nowe warunki dla szkolenia pilotów. Przede wszystkim umożliwi on wykonywanie wszystkich operacji lotniczych - mówił podczas otwarcia inwestycji rektor PWSZ w...
Czy można zamienić aktywność fizyczną na realną pomoc? Tak, wystarczy 16 i 17 lipca odwiedzić Strefę Aktywnego Pomagania w SKENDE i poćwiczyć w słusznej sprawie. Każdy kilometr, który zostanie pokonany w tych dniach na urządzeniach sportowych,...
W związku z szybkim rozwojem bazy dydaktyczno-laboratoryjnej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zawarła umowę z Ministrem Edukacji i Nauki na wyposażenie laboratoriów.
Współpraca nauki z biznesem jest możliwa i może przynosić same korzyści. Tak jak współpraca naukowców z Zakładu Inżynierii i Technologii Zbóż Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z firmami z branży spożywczej.
Geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe to nowy kierunek unikatowy, który zostanie uruchomiony w roku akademickim 2021/2022 na UMCS.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji od lat stawia na kształcenie praktyczne. Tworząc nowe kierunki czy specjalności, zawsze bierze pod uwagę trendy, jakie można zauważyć na rynku pracy.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie to największa niepubliczna uczelnia wyższa w województwie lubelskim. Od momentu powstania, WSEI dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do wymagań i potrzeb rynku pracy.
Jesienią tego roku w Lublinie wprowadzony zostanie nowy System Biletu Elektronicznego Lubika. Będzie to nowoczesne rozwiązanie zarówno dla stałych pasażerów, jak i tych okazjonalnych, którzy podróżują komunikacją miejską od czasu do czasu.
Zapisy drużyn na charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run 2021 dobiegły końca. Na zawody, które odbędą się 5 września, zgłosiło się rekordowe 28,5 tys. biegaczy, chętnych pomagać osobom z dysfunkcjami narządów ruchu.
Pokaz desantu oddziału specjalnego Straży Granicznej z helikoptera na płytę lotniska, wystawa sprzętu SG. To tylko niektóre atrakcje IV edycji Konferencji i Targów Granice 21, które odbędą się pod koniec sierpnia w Centrum Lotniczym Państwowej...
W dużych miastach coraz większą popularnością cieszą się mieszkania o podwyższonym standardzie premium, zlokalizowane w ścisłym centrum. Tam gdzie wszędzie jest blisko.
- Dlatego warto zainwestować w rozwiązania premium, które zapewnią wyraźne widzenie z każdej odległości, skorygują astygmatyzm oraz pozwolą raz na zawsze pożegnać się z okularami - odpowiada dr n. med. Agata Prokopiuk, specjalista chorób oczu z...
W Skende rusza program "Twój pomysł, nasza przestrzeń!", który ma na celu wsparcie lokalnych przedsiębiorców. W ramach inicjatywy przedsiębiorcy z Lublina będą mogli rozpocząć działalność w Skende na preferencyjnych warunkach i skorzystać z czynszu...
Katedra Nauk o Bezpieczeństwie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie we współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów oraz Kołem Naukowym Internal Security zapraszają na piątą już akcję oddawania krwi pn. "Wampiriada 2021".
Od worku (11 maja) od godz. 12 można zapisywać drużyny do udziału w biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run. Wszystko po to, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
Remont Bursy nr 7 oraz sąsiedniego Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej to jedne z największych tegorocznych inwestycji w lubelskiej oświacie. Wartość prac oszacowano na 12 mln zł.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w ciągu 22 lat istnienia dość mocno zaznaczyła swoją obecność na akademickiej arenie Lubelszczyzny.
Uczelnia posiada w ofercie bezpłatne studia pierwszego, drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie oraz studia pierwszego stopnia w języku angielskim.
Prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej: - Zapraszam Was na Uczelnię, którą cały czas unowocześniamy, modernizujemy, doposażamy. Chcę, żeby Politechnika była miejscem, o którym marzyliście.
- Jako uczelnia o profilu praktycznym kładziemy szczególny nacisk na to, by nasi absolwenci wygrywali na rynku pracy przygotowaniem praktycznym na najwyższym poziomie - mówi rektor uczelni dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie.
Nałęczów Zdrój, producent wody mineralnej Cisowianka i Cisowianka Perlage, uruchamia ogólnopolską kampanię reklamową, w której po raz kolejny potwierdza, jak ważna jest dla niego historia regionu, z którego pochodzi.
Uczniowie V LO w Lublinie "zazielenili" swoją szkołę. Sobotnia akcja odbywała się w ramach projektu "Frog Talk".
Copyright © Agora SA