Wiadomości Szczecin
"Nie dla indoktrynacji religijnej", "Niezależna edukacja bez Czarnka", "Nie dla średniowiecza w szkole" - grupa aktywistów protestowała w środę w Szczecinie przeciwko ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi i jego planom.
- Nasze poglądy w kwestii bezpieczeństwa, kooperacji w Unii Europejskiej i przestrzegania wartości, które legły u podstaw tworzenia Unii, są identyczne - mówił w poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki, po spotkaniu z przewodniczącym czeskiego...
Ale Historia
30 sierpnia 1980 r. Marian Jurczyk i wicepremier Kazimierz Barcikowski podpisali w Szczecinie porozumienie, które dało polskim robotnikom prawo tworzenia wolnych związków zawodowych. W Szczecinie strajkowało ponad 350 zakładów.
Pracownik Orlenu przez 12 godzin sprzedaje paliwo, przyrządza hot dogi, sprząta stację, myje i odkaża toalety, waży liście sałaty, zamiata okolicę i co godzinę sprawdza temperaturę w lodówkach. To tylko część obowiązków.
Na filmie, na którego premierę zaprasza prezydent Piotr Krzystek, wydarzenia sierpnia 1980 r. będzie tłumaczył Mieczysław Ustasiak, były działacz "Solidarności", a w nowych czasach Akcji Katolickiej, zwolennik rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Maksymalnie 18 stopni Celsjusza, zachmurzenie i deszcz - taka pogoda ma dominować w ostatni weekend tegorocznych wakacji na szczecińskim Wybrzeżu.
W niedzielę w Bobolicach prezes rady ministrów weźmie udział w IV Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi. Będzie msza święta i "Bara, bara, bara, riki tiki tak...".
Lawina propagandowego absurdu spowodowana matnią, w jakiej znalazła się na polsko-białoruskiej granicy grupa uchodźców, dotarła już na Pomorze Zachodnie.
Kultura
To będzie mocny, więzienny serial. Pochodząca ze Szczecina gwiazda polskiego kina Agata Kulesza gra sędzię, która trafia za kraty za zabójstwo.
Świadek Tomasz O. żadnej wiedzy o korupcji w zachodniopomorskim zarządzie melioracji nie ma, ale uważa, że należałoby ukarać senatora Gawłowskiego i marszałka Olgierda Geblewicza. Wcześniej odwiedzili go niezidentyfikowani agenci CBA.
Classic
On miał drugie życie i inne miłości. Ale namiętność do obrazów była u niego najmocniejsza. Znikał na kilka dni, wracał z obrazami i zamykał się z nimi w pokoju. Nam nic nie pokazywał. Sprzedawał i wymieniał
Zaplanowany na wrzesień proces Łukasza W. "Kamerzysty", pierwszego youtubera w Polsce aresztowanego za swoją "twórczość" w internecie, prawdopodobnie wyjdzie daleko poza salę sądową. O ile nie zostanie utajniony.
"Przekonania większości radnych województwa małopolskiego są obce mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Budujemy tu otwartą społeczność" - pisze Olgierd Geblewicz. I sugeruje, że pieniądze, które straci Małopolska, mogłyby posłużyć popegeerowskim...
Wakacje 2021
Mocny program 48. edycji słynnego festiwalu w Ińsku to nie tylko filmy, ale też mocno rozbudowana sekcja imprez towarzyszących.
Świetlica, w której rozgrywały się przełomowe dla najnowszej historii Polski wydarzenia, kilka lat temu została skomunalizowana. Teraz może wrócić do państwa.
Minister kultury Piotr Gliński zapewnia, że stoczniową świetlicą w Szczecinie, w której rozgrywały się przełomowe dla najnowszej historii Polski wydarzenia, zaopiekuje się Instytut Dziedzictwa Solidarności.
Tym razem sprawa dotyczy ziemi, wniesionej do spółki giełdowej, kontrolowanej przez spółki i rodzinę biznesmena z Koszewka, który od kilku dekad ma kłopoty z prokuraturą.
Aktualności
Tą sprawą zajmie się najprawdopodobniej prokuratura. Chodzi o maile informujące o powołaniu Rady Żydowskiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Koszalinie.
Przy Wałach Chrobrego zacumowały już pierwsze jednostki uczestniczące w wielkiej imprezie Żagle 2021. Niektóre już można zwiedzać. Wieczorem na nabrzeżach na pewno będą tłumy.
Na organizowane w Szczecinie Forum "Samorząd Przyszłości" wybiera się około stu samorządowców, parlamentarzystów i naukowców.
Szczeciński sąd uniewinnił, powiązanego kiedyś z gangiem pruszkowskim Piotra K. "Bandziorka" i Krzysztofa P., którzy według prokuratury odpowiadają za polanie kwasem "księgowej mafii". To kolejna nierozliczona zbrodnia z lat 90. XX w.
Mieszkańcy zwołują się na środowy protest przed Urzędem Miejskim w Wolinie. Po wyspie krążą plotki o odpadach, jakie mają tu trafić z Danii.
Ludzie skrzykują się na wielki protest przed Urzędem Miejskim w Wolinie. Są zbulwersowani, że prywatny inwestor chce wybudować w sąsiedztwie ich domów uciążliwe składowisko i przetwórnię odpadów budowlanych.
Zbigniew S., kiedyś bardziej znany jako "Rzeźnik", w ostatnich latach pracował w sądzie, wydając płaszcze m.in. prokuratorom. Teraz prokuratura twierdzi, że w tym czasie kierował grupą przestępczą o charakterze zbrojnym.
Ziobrowska prokuratura upierała się, że były oficer BOR i SOP ujawnił prywatę Kuchcińskiego w zamian za korupcyjną propozycję zatrudnienia w warszawskim magistracie. Żadnej korupcji w tej sprawie nie ma - uznał w czwartek Sąd Okręgowy w Szczecinie.
Takiego widoku nie ma w żadnym innym miejscu polskiego Wybrzeża. W dodatku odetchniecie tu od zgiełku kurortów i zjecie rybę, jakiej próżno szukać w większości smażalni.
Szef portalu rządowej stacji informacyjnej napisał na Twitterze, że marszałek Senatu przyznał się do przyjęcia łapówki. To nieprawda, więc teraz, bojąc się przegranej w sądzie, Pereira się kaja.
Czy kariera szczecińskiego youtubera zarabiającego krocie na kontrowersyjnych filmach ze swoim udziałem zakończy się w szczecińskim sądzie? Prokuratura skierowała właśnie akt oskarżenia.
Policja domagała się ukarania dwójki manifestantów, którzy podczas protestu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Gryficach nieśli transparent z napisem "Wyp...lać!". Sąd w Gryficach właśnie ich uniewinnił.
Jeden z Amerykanów nie chciał słuchać poleceń Gromosława Czempińskiego ani oddać mu swojego dyplomatycznego paszportu. Usłyszał więc od Polaka: "W takim razie ty zostajesz". Prawdziwa historia operacji "Samum".
Kiedy świat czeka na wojnę Ameryki z Irakiem, w Warszawie wywiad przygotowuje sześć kompletów używanych męskich ubrań polskich marek. Ludziom, którzy je założą, wymyślił nazwiska oficer CIA John Palevich.
Operacja "Samum" rozpoczęła się 20 września 1990 r. w parku Ujazdowskim, a premier Tadeusz Mazowiecki nic o niej nie wiedział. Wcześniej "Wiślicki" złamał przysięgę złożoną pod Światowidem, a Big John pojechał na most szpiegów i odwiedził polską...
Prokuratura ściga zasłużonego oficera Służby Ochrony Państwa, który ujawnił prywatne loty marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego. Przy okazji tropi polityków opozycji i dziennikarzy.
Kiedy przestali się kochać, pokłócili się o podział broni, którą handlowali. Takiego rozwodu jeszcze w Polsce nie było, więc interesuje się nim prokuratura, policja i służby specjalne.
W sobotę o godz. 9 rano przed mobilnym punktem szczepień na COVID-19 przy wojskowym szpitalu w Szczecinie naliczyliśmy ok. 250 osób.
Odwołano też dwóch innych ludzi, związanych z PiS. To zaskoczenie, bo Wardacki cieszy się zaufaniem Joachima Brudzińskiego, a budowa fabryki Police 2 przedstawiana jest jako wielki sukces obozu władzy.
W piątek Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, których zaniedbania miały doprowadzić do tragedii pięciu przyjaciółek świętujących 15. urodziny jednej z nich w escape roomie.
To już kolejny zwrot akcji w tym dramacie sądowym. Głośna sprawa Arkadiusza Kraski, skazanego przed laty na dożywocie za podwójne zabójstwo, wędruje z poznańskiego sądu, przez Szczecin, do lubelskiej prokuratury.
Blisko 12 lat po zatrzymaniu, dyrektor szczecińskiego ZUS, Tadeusz D., pozostaje na wolności, choć został skazany na bezwzględne więzienie. Sprzyja mu i lewica, i arcybiskup Andrzej Dzięga.
Patologiczny youtuber Łukasz W., znany jako "Kamuś" i "Kamerzysta" dla wyświetleń i subskrypcji upadlał niepełnosprawnego chłopaka. Siedzi w areszcie, a tęskniący za nim fani palą w sieci wirtualne znicze.
Copyright © Agora SA