• W bibliotekach brakuje nowości

  Najbliższe lata mają być dla szkolnych bibliotek lepsze. Podstawówki dostaną 15 mln zł na doposażenie w książki. Na promocję czytelnictwa resorty edukacji i kultury przeznaczą setki milionów złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. MEN pracuje też nad nową listą lektur polecanych dla tego etapu edukacji. - Nauczyciele ciągle sięgają po te same tytuły, bo w bibliotekach brakuje nowości - mówiła niedawno szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska.

 • Justyna Suchecka

  Ogród Zmysłów za szkolnym boiskiem

  Nieużytek za bramką, między słupami energetycznymi, zamieni się w ogród. - Jak się ma wyobraźnię, reszta przychodzi sama - mówią uczniowie i nauczyciele z podstawówki w Chwalibogowie

 • red.

  Świetny projekt

  Coraz mniej szkolnych ugorów w "Szkole z klasą 2.0"

 • Aleksandra Pezda

  Cyfrowy Lech, Czech i Rus

  Agnieszka Halicka, bibliotekarka z Zespołu Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, odkryła ze swoimi uczniami siłę edytorskiej pracy. Siedmioro uczniów chciało pokazać kolegom z zagranicznych szkół...

 • ZEBRAŁY: MAŁGORZATA STRADOMSKA-KALINKA I ANNA KOSESKA Z SERWISU MOJESTYPENDIUM.PL

  Stypendia dla uczniów

  Nawet kilkaset złotych może wynosić kwota stypendium dla ucznia. Na chętnych czekają oferty stypendialne samorządów, organizacji pozarządowych i firm. Prezentujemy wybrane propozycje dla uczniów.

 • Agata Łuczyńska, CEO

  Zobaczcie, o co w tym chodzi

  Nowy rok szkolny tuż tuż. Nie czekajcie - dołączcie do grona szkół z klasą 2.0.

 • ag, ceo

  Filmy z klasą. Nowa pracownia przedmiotowa

  Nie wiecie, od czego zacząć w szkole pracę z filmem?

 • red.

  Katarzyna Hall o pracy Dyrektora szkoły 2.0

  Zobacz, co o pracy Dyrektora szkoły 2.0 powiedziała Katarzyna Hall, była minister edukacji i patronka pracowni "Gabinetu Dyrektora 2.0".

Patronat honorowy:

Laptop dla pierwszaka

Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Dlaczego państwo ma rozdawać laptopy? A jeśli już, to uczniom czy może lepiej nauczycielom? Czy 6-latki nie są za młode na komputery? Najnowsze wiadomości, komentarze i opinie o projekcie Ministerstwa Infrastruktury.