Nie żyje Kate O'Mara, gwiazda "Dynastii"

yes
31.03.2014 15:38
A A A
Kate O`Mara i Joan Collins

Kate O`Mara i Joan Collins (Mat. prasowe)

Brytyjska aktorka, najlepiej zapamiętana jako Cassandra Morell, siostra Alexis z "Dynastii", serialowego hitu lat 80., zmarła 30 marca. Miała 74 lata
Jak poinformował Phil Belfield, agent aktorki, O'Mara zmarła w domu opieki w angielskim hrabstwie Sussex po krótkiej chorobie.

Urodziła się w sierpniu 1939 r. w Leicester. Na ekranie już jako 17-latka, w teatrze - jako 25-latka w "Mechaniku weneckim", a w tym samym czasie także w epizodach w serialu "No Hiding Place".

W teatrze występowała przez całe późniejsze życie, w filmie - rzadziej, a sławę zyskała w serialach. Obsadzano ją w rolach wytwornych, twardych, niebezpiecznych dla wrogów dam. Taka była też w swej najsłynniejszej roli w "Dynastii", gdzie grała Cassandrę Morell zwaną Caress, siostrę głównej bohaterki Alexis (Joan Collins). Dex, trzeci mąż Alexis, wydobył Caress z więzienia w Ameryce Łacińskiej, a ta powróciła do Stanów, by mścić się na siostrze. "Świetnie bawiłyśmy się na planie" - wspomniała na Twitterze Collins, żegnając koleżankę.O'Mara pojawiła się także w takich serialach jak "Doktor Who", "Święty", "Rewolwer i melonik", "Nowe przygody Robin Hooda".

W latach 70. zagrała większe role w horrorach: "Wampirycznych kochankach" i "Horrorze Frankensteina".Jej ostatnim występem przed kamerą był epizod w serialu "Benidorm" w 2012 r.

W sylwestra tego roku w jej życiu wydarzyła się tragedia. W rodzinnym domu odkryto ciało jej syna, byłego inspicjenta Royal Shakespeare Company, który powiesił się trzy tygodnie wcześniej. Aktorka była wówczas w szpitalu i nie zdawała sobie sprawy z samobójstwa syna.

O'Mara była wegetarianką, walczyła o prawa zwierząt. Napisała cztery książki, w tym dwie o autobiograficznym charakterze.

Zobacz także