Pod auspicjami toruńskiego redemptorysty i biznesmena ma powstać nowa partia – Ruch Prawdziwa Europa. W sądzie jest już wniosek o rejestrację, który złożył europoseł Mirosław Piotrowski. Kto się przyłączy? Przedstawiamy najbardziej zaufanych ludzi redemptorysty z Torunia.

1. MIROSŁAW PIOTROWSKI: Chcą mnie na prezydenta

Jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego od początku obecności Polski w Unii Europejskiej. Dostał się tam z list Ligi Polskich Rodzin. W 2009 r. uzyskał reelekcję, ale tym razem startował z list PiS. Jednak delegację PiS opuścił. W ostatnich eurowyborach znowu dostał miejsce na lubelskiej liście PiS. Wyprzedził jedynkę, którą był ulubieniec Jarosława Kaczyńskiego Waldemar Paruch.

Krótko po wyborach Piotrowski ponownie opuścił delegację partii. Twierdził wtedy, że został „wypchnięty”. Przekonywał, że próbują go zdyskredytować w związku z poszukiwaniem kandydata prawicy w wyborach prezydenckich 2015 r. „Nie jest tajemnicą, że od pewnego czasu, bez mojej inspiracji, różne środowiska prawicowe, w tym także funkcyjni aktywiści PiS, proponują kierownictwu partii rozważenie mojej kandydatury na prezydenta RP” – pisał w oświadczeniu.

Pozostało 91% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej