Agata Diduszko-Zyglewska – dziennikarka, publicystka, animatorka kultury, działaczka. Podczas ostatnich wyborów samorządowych wybrana na radną Warszawy, jest w Radzie Warszawy przewodniczącą komisji kultury i promocji. Współpracowniczka fundacji Nie Lękajcie Się, broniącej ofiar księży pedofilów

Szanowny Panie Redaktorze,

z przykrością i niedowierzaniem przeczytałam w „Wyborczej” (20 listopada) Pański komentarz skierowany do Małgorzaty Trzaskowskiej i dotyczący jej wypowiedzi w wywiadzie, którego jakiś czas temu udzieliła mi w portalu Vogue.pl.

Pani prezydentowa powiedziała mianowicie: „Mam duży żal do Kościoła jako potężnej instytucji wpływającej na opinię części społeczeństwa. Uznaję otwarte powiązanie polskiego Kościoła z władzą za zaprzeczenie wartościom, których miał być wzorem: skromności, empatii, pomocy słabszym. Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię”.

Pozostało 81% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej