Grzegorz Wysocki – autor jest od 1 sierpnia dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Jest byłym szefem WP Opinie, dziennikarzem, krytykiem literackim. Publikował m.in. w „Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Książkach”, „Czasie Kultury”, „Dwutygodniku”, „Twórczości” czy „Ha!arcie”

Ten konflikt tli się z różnym natężeniem i od pokoleń. Co jakiś czas ktoś gdzieś rzuca jeszcze jedną petardę, ktoś inny odpala sztuczne ognie. Byle był huk, byle łunę można dostrzec z daleka. A że mało kto podchodzi bliżej, by sprawdzić, kto, do kogo, w jakim celu strzela i czy ma jakiekolwiek pojęcie o przeciwniku? Nieistotne.

Wystarczą drobiazgi.

Oto kandydat na prezydenta Warszawy ogłasza, że mówi po francusku, czyta książki, a za swego mistrza uważa Bronisława Geremka, który dał mu swego czasu „najwyższą notę na roku”. Wojna.

Oto prezenterka telewizyjna i publicystka publikuje na Facebooku tekst, w którym informuje, że ma dość przepraszania za to, że jest pracowita i utalentowana, zrobiła karierę, osiągnęła sukces i dobrze zarabia. Wojna.

Pozostało 89% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej