Odwiedź stronę Kancelarii Premiera i wyraź swoją opinięOto program premiera Donalda Tuska

Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z nas. Dlatego Europa, oznaczająca wysoki standard życia, nie może być gdzieś daleko, musi być pod ręką.

Gdy oglądamy doniesienia z krajów Maghrebu czy obserwujemy przetasowanie wśród wielkich gospodarek świata, zawirowania cenowe i kryzysy, nie mówiąc już o dramatycznych wydarzeniach w Japonii, czujemy, że świat stał się na różne sposoby nieobliczalny. Tym bardziej więc potrzebna jest obliczalna i wiarygodna polityka.

Kończy się stary porządek światowy i powoli krystalizuje się nowy. Jasne staje się też, że w tym samym czasie Polska przechodzi do kolejnego etapu rozwoju. Przed nami są więc dwa nakładające się na siebie przełomy. Dlatego jest tak istotne, by złe emocje nie zdominowały nadchodzącej kampanii wyborczej. Abyśmy nie skupiali się w niej wyłącznie na pojedynczych wydarzeniach ani nie rozpraszali na błahe utarczki lub promocyjne popisy. Ułatwi nam to wprowadzony niedawno zakaz stosowania w kampanii spotów telewizyjnych i billboardów. Skorzystajmy z tej okazji i podejmijmy poważną i otwartą dyskusję o sprawach dla naszego kraju fundamentalnych.
Pozostało 95% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej