Literacki Debiut Roku

Patronat Książek

Wydawnictwo Novae Res po raz siódmy wręczyło nagrodę za najlepszy polskojęzyczny debiut literacki. Pierwsze miejsce zajęła Izabela Bucka z powieścią „Ale strzeż mnie od wszelkiego złego”, drugie Krzysztof Jarząbek za książkę „Niebezpieczne związki Mariana Klepki”, trzecie zaś Katarzyna Szelenbaum za powieść kryminalną „Detektyw Bryk i malachitowy świadek”. Zwycięska powieść zostanie wydana przez Novae Res i tradycyjnie już będzie miała swoją premierę na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie tekstu niepublikowanej książki w języku polskim. Następna edycja za rok.

Ogólnopolski Konkurs Literacki

Wrocławski Dom Literatury i wydawnictwo Warstwy zapraszają do udziału w konkursie na powieść bądź zbiór opowiadań. Nagrodą jest publikacja książki w serii Proza Nieobca wydawnictwa Warstwy. Uwaga: teksty powinny być premierowe, a ich akcja powiązana z Wrocławiem. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia 2019 roku. Szczegóły na www.domliteratury.wroc.pl oraz na www.wydawnictwowarstwy.pl

Pozostało 85% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej