Dyrektorka szkoły w dużym mieście, stojąc przed rodzicami: – Byłam pełna obaw, czy w tej stresowej atmosferze uda nam się spotkać. I już mi jest tak dobrze, już mi jest tak miło, odeszły mi wszystkie strajkowe smutki, z góry wam dziękuję.

Na korytarzach szkolnych, w klasach, salach gimnastycznych, miejskich i gminnych ośrodkach kultury w całej Polsce odbywają się Narady Obywatelskie o Edukacji (NOoE). Zgłoszono ich ponad 70, z czego ponad 50 już się odbyło. Głównie w większych miastach: Poznań, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Kielce, ale też we wsiach i miasteczkach – najwięcej w okolicach Poznania i Warszawy.

***

Dyrektorka szkoły w dużym mieście, stojąc przed rodzicami: – NOoE to inicjatywa, która powstała w ruchu „Ja, nauczyciel” zrzeszającym ponad 32 tys. nauczycieli. Ale nie tylko, bo też na przykład w grupie „Protest z wykrzyknikiem”.

Nasze spotkanie ma luźny charakter i w związku z tym tam są kawa, ciasteczka, woda – proszę się częstować. Można odbierać telefony, można się przemieszczać, generalnie proszę się czuć swobodnie...

Pozostało 96% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej