
Prof. Józef Robakowski. Portret z akcji 'Jestem elektryczny', 1996 r. (Fot. Józef Robakowski)
Prof. Józef Robakowski - historyk sztuki, artysta multimedialny, fotograf, autor filmów eksperymentalnych, instalacji, performer, kurator wystaw, pedagog, właśnie kończy 80 lat
KATARZYNA BIELAS: Czy to prawda, że nikt nie chciał wydrukować panu książki „Stalineczka”, zbioru memów z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej?
PROF. JÓZEF ROBAKOWSKI: Wszyscy odmawiali, a mam kontakty i doświadczenie, wydałem w życiu od groma książek. Teraz wszyscy się bali.
Czego?
– Nie pamięta pani komuny, stanu wojennego?
Bez przesady.
– Takie porównania same się narzucają. Ludzie są zastraszeni, wiem to z pierwszej ręki, bo mam syna drukarza. Znajomi, z którymi wcześniej współpracowałem, poodmawiali, żona jednego powiedziała mi, że byli u nich, spisali numery maszyn. Może brzmi to dziwnie, ale jeśli wykręciła się w ten sposób, to o czymś świadczy.
Czy w książce są też memy wymyślone przez pana?
Wypróbuj cyfrową Wyborczą
Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej
Takich rozmów nam trzeba, uczą historii, pokazują co jest dziś sztuką lub co może nią być.
Straszne i śmieszne. Ale widać, że pacjent - uzdrowiciel - egzorcysta zarobił na nowe uzębienie :)
Reklamy wyświetlają się kontekstowo, w zależności od tego co wyszukujesz w internecie. Redakcja nie specjalnie ma na to wpływ ani też nie jest w stanie powiedzieć co ci się wyświetla. Zainstaluj sobie adblocka.
...czyli, pokaż mi swoją reklamę, a powiem ci kim jesteś ;-)
Oczywiście że kontekstowo, mnie Wielki Brat jakoś nieźle wycenił, bo prześladuje mnie reklama BMW . Ale na szanującej się stronie nie powinny w ogóle pokazywać się reklamy jakiś uzdrowicieli.
A propos reklamy kontekstowej ? sporo ludzi nie wie, o co chodzi i się demaskuje .
Tomasz LIs skarżył się , że na stronie Rzeczpospolitej były reklamy pań d towarzystwa ,a blogerka Kataryna ? że maści na hemoroidy.