Elbl±g gwałtu nie widzi

Justyna Kopińska, rys. Piotr Chatkowski
24.06.2015 18:00
A A A

Rys. Piotr Chatkowski

W s±dzie prosili, żebym opisała członek gwałciciela.
We wrze¶niu 2013 roku tłumaczka Aleksandra wyjechała na szkolenie do Kaliningradu. Wyjazd szkoleniowy dla ratowników szpitala w Elbl±gu organizowany był ze ¶rodków unijnych. Aleksandra dwa tygodnie wcze¶niej poroniła dziecko. Jej m±ż Michał martwił się, że stała się smutna i nie chciała przebywać z ludĽmi. Pomy¶lał, że wyjazd ze szpitala poprawi jej nastrój, a w razie ataków padaczki, które nasiliły się po stracie dziecka, personel medyczny będzie na miejscu.

ALEKSANDRA: Przekręcił klucz w drzwiach

Na wyjeĽdzie było kilkunastu ratowników medycznych, sami mężczyĽni. Jechał z nami ich szef Michał Missan oraz koordynatorka Danuta Stanicka. Wyjechali¶my około szóstej rano, w Kaliningradzie byli¶my po trzech godzinach. Niektórzy ratownicy zaczęli pić już w autobusie. - Na takich szkoleniach wódka leje się strumieniami - mówili póĽniej w zeznaniach...
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrow± Wyborcz±

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
 • bin_man

  Oceniono 2329 razy 2305

  Prokuratura: "Musimy też brać pod uwagę, że zachowanie mężczyzn po alkoholu nie jest w pełni ¶wiadome."
  To może do kierowców też stosować te zasady ? I np. za zabicie pieszego na pasach będ±c pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca wypadku też dawać wył±cznie kary w zawieszeniu, a w wypadku gdy poziom alkoholu przekracza 2 promile, w ogóle odstępować od wymierzania kary ? (w końcu wtedy jest już zupełnie nie¶wiadomy tego co robi).
  Co za kraj, co za sprawiedliwo¶ć

 • go??ä?

  Oceniono 1222 razy 1202

  Kto¶ powinien za to wszystko odpowiedzieć. To jest niesłychane. Prokurator i policjanci pracuj±cy przy ¶ledztwie powinni stracić pracę. Można rozważać powództwa cywilne... ale to znów horror dla pokrzywdzonej. To jest jaka¶ totalna masakra. Mam nadzieję, że SA uchyli wyrok i te gnojki pójd± do więzienia. To jest naprawdę jaki¶ koszmarny psychiczny gwałt zbiorowy. A tak na marginesie... Pani sędzia uchylała pytania ale naprawdę nie miała narzędzi aby ochronić pokrzywdzon± przed tymi pseudo adwokatami? Skandal.

 • manna

  Oceniono 956 razy 940

  "Musimy też brać pod uwagę, że zachowanie mężczyzn po alkoholu nie jest w pełni ¶wiadome."

  cytat pani prokurator.
  wkurw! To jest po prostu usprawiedliwianie gwalcicieli.
  Aleksandrze wspolczuje mam nadzieje, ze doczeka sprawiedliwosci. Chocby w Strasburgu.

 • i-meadow

  Oceniono 851 razy 833

  "kobieta po gwałcie nie udziela wywiadów tylko próbuje zapomnieć"

  Ooo, chciałby¶ gnoju, żeby tak było, nie?? Otóż koniec z tym!

 • nie daj siä?

  Oceniono 829 razy 813

  Okropna historia, i ten żenuj±cy wyrok w zawiasach przy jednoczesnym uznaniu winy. Ale kogo to obchodzi, ludzi i tak zrozumiej± - widocznie nie byli winni, skoro do więzienia nie poszli.

 • zmora_upiora

  Oceniono 803 razy 793

  Ż±dam ujawnienia danych osobowych i twarzy tych gwałcicieli. Zostali uznani winnymi, społeczeństwo ma prawo wiedzieć z kim ma do czynienia. Je¶li maj± chodzić wolno po ulicy, wszyscy powinni wiedzieć, kogo się wystrzegać.

 • effi23

  Oceniono 558 razy 550

  nóż się w kieszeni otwiera czytaj±c o tak jawnej i bezczelnej niesprawiedliwo¶ci. Pani Aleksandro, proszę wytoczyć organizatorom wyjazdu proces, niech Pani się nie poddaje musz± za to zapłacić i to setki tysięcy... A te ch...ujki, które zrobiły Pani krzywdę pójd± siedzieć po apelacji na bank.

 • rozwadowski

  Oceniono 746 razy 540

  Zyjemy w PiSolandii. Wlasnie zamknieto dwoje ludzi na 3 lata za przewiezienie leczniczej marihuany. Natomiast mordercy i gwalciciele chodza na wolnosci. kosciól broni rodziny przed konwencja przeciw przemocy. Konsekwentnie, prokuratorzy i sedziowie oraz rózne katolickie paniusie ochraniaja ten koltunski system wartosci.
  Porównajcie ze sprawa Assangea o zgwalcenie w Szwecji.

 • aqwa

  Oceniono 490 razy 486

  Tak mi sie wydaje, ze gdyby pani Aleksandra broni±c sie przed gwałtem wybiła oko, albo uszkodziła "narzędzie gwałtu", to dostałaby by surowy wyrok bez zawiasów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Wiadomo¶ci - najważniejsze informacje
Wiadomo¶ci
¦DM: Komunikacja
Komentarze
Ludzie na ¦DM
Wideo i galerie
Aktualno¶ci