W listopadzie na billboardach pojawią się zdjęcia dzieci. Podpis: "Gdy dorosnę, nie będę miał równych praw". Potem na tych samych billboardach pojawią się zdjęcia dorosłych, którzy wyrośli z tych dzieci. Będą z partnerami. Tej samej płci. Podpis: "Żądamy ustawy o związkach partnerskich". Hasło, które połączy te dwie plakatowe odsłony: "Miłość nie wyklucza". Akcję organizuje Grupa Tel Aviv. Na razie w Warszawie, bo nie stać ich na więcej.

1. Agata

Mam 8 miesięcy i jeszcze nie umiem chodzić. Ale już trzymam główkę i pewnie siadam. Bawię się zabawkami, wkładam je do buzi. Wszystko do niej wkładam.

Mieszkam z tatą, mamą i starszym o osiem lat bratem. Mam kolkę, ciągle płaczę i trzeba mnie nosić. Rodzice mają dość, ale zapewniają, że i tak mnie kochają.

Mama jest farmaceutką. Pracuje w aptece. Później będzie mieć swoją. Tata jest po zawodówce. Pracuje w ZUS-ie. Dość szybko przejdzie na rentę. Opiekuje się mną babcia, nie będę chciała iść do przedszkola. Chodzimy na spacery, zakupy, sprzątamy, gotujemy. Jak będę trochę starsza, to będę jej pomagać zmieniać opatrunki. Będę marzyć, żeby pójść na Akademię Medyczną.
Pozostało 95% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej