CV: ARKADIUSZ JAKUBIK - ur. 1969, aktor, reżyser, muzyk. Absolwent PWST we Wrocławiu, zagrał w wielu filmach, m.in. w "Weselu", "Domu złym" i "Drogówce" Wojciecha Smarzowskiego, "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy, "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida. Od 2008 r. jest wokalistą w założonym przez siebie zespole rockandrollowym Dr Misio. Pochodzi ze Strzelec Opolskich, mieszka w Jastrzębiu pod Warszawą.

Co by pan powiedział sobie młodemu?

- Powiedziałbym: "Chłopaku, masz nieprawdopodobnego farta". A potem zrobiłbym rachunek sumienia, czyli listę rzeczy, które zawaliłem albo które bym zmienił.

Po pierwsze...

- Nosiłbym aparat ortodontyczny. Pamiętam, jak mama próbowała siłą zaciągnąć mnie do ortodonty, bo miałem nieprawidłowy zgryz, a co za tym idzie wadę wymowy. Sepleniłem i jąkałem się, pełny zestaw. Jako nie najładniejszy nastolatek, nieśmiały i niskiego mniemania o sobie, nie chciałem dodatkowo stać się potworem z plastikowym podniebieniem i metalowymi zębami, jak Buźka z "Moonrakera". Bałem się, że koledzy w Strzelcach Opolskich, skąd pochodzę, będą mnie wytykali palcami.
Pozostało 92% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej