• Siedem kroków do udanej kariery

  Od biernego szukania pracy lepsze jest działanie proaktywne. Jak wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć wymarzoną pracę?

 • Warsztaty kariery na uczelniach - studenci na "tak"!

  Joanna po pięciu latach studiowania biologii usłyszała od doradcy zawodowego w urzędzie pracy, żeby wykreśliła tę informację z CV, bo odstrasza pracodawców. Z rozmowy wyszła z płaczem.

 • "Projekt: Praca" w Krakowie już 8 grudnia

  Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak skutecznie szukać pracy i zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, oraz odkryć swoje mocne strony, zapraszamy w poniedziałek 8 grudnia na warsztaty kariery.

 • Uczelnie muszą służyć społeczeństwu

  Polskie uczelnie były dotąd zamknięte na otoczenie. Teraz muszą się otworzyć na współpracę z pracodawcami i samorządami, a także ze szkołami podstawowymi i średnimi. To musi być ciąg: szkoły - uczelnie -...

 • "Projekt: Praca" w Łodzi już 10 grudnia!

  Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak skutecznie szukać pracy, zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz odkryć swoje mocne strony, zapraszamy w środę 10 grudnia na warsztaty kariery.

 • "Projekt: Praca" 28 listopada w Warszawie

  Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak skutecznie szukać pracy, zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz odkryć swoje mocne strony, zapraszamy w piątek 28 listopada na warsztaty kariery.

 • "Projekt: Praca" już 21 listopada w Białymstoku

  Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak skutecznie szukać pracy, zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz odkryć swoje mocne strony, zapraszamy w piątek 21 listopada na warsztaty kariery.

 • "Rzemieślnik" brzmi niemodnie? Mieli pomysł i zrobili karierę

  To nieprawda, że młodych nie ciągnie do rzemiosła. Coraz częściej nadają mu nowy wymiar.

 • Humanista też daje radę. Szczególnie gdy uczelnia trochę pomoże

  Humanista nie musi być skazany na bezrobocie. Można go przygotować na zetknięcie z rynkiem pracy. Na przykład tak, jak robi to lubelski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

 • Dylemat młodych: Jak się usamodzielnić za grosze

  Niemal połowa pracodawców zaoferowałaby młodym absolwentom uczelni wyższych 1,8-2,4 tys. zł brutto. Tymczasem studenci liczą na to, że w pierwszej pracy zarobią około 2,6 tys. zł na rękę, czyli 3,7 tys. zł...

 • Podczas rozmowy o pracę trzeba być sobą

  Udawanie kogoś, kim nie jesteśmy, odbija się negatywnie, powiększa stres, bo myślimy o tym, jak grać, zamiast udzielać odpowiedzi. Rozmowa z Magdaleną Herman, specjalistą do spraw rekrutacji w Nestlé Polska...

 • Chcesz zapewnić sobie dobry start w przyszłość? Ryzykuj

  W życiu każdego młodego człowieka przychodzi moment, w którym jest zmuszony skonfrontować swoje wyobrażenie o pracy zawodowej z rzeczywistością. Pracodawcy w ogłoszeniach najczęściej szukają osób młodych, ale...

 • Martwię się o młodych, bo martwię się o naszą przyszłość

  Nie irytują mnie wyniki badań o oczekiwaniach pensji młodych. Irytuje mnie postawa młodych, gdy na pytanie być może przyszłego szefa, dlaczego się spóźnili na rozmowę o pracę, odpowiadają: autobus mi uciekł.

 • "Projekt: Praca" w Toruniu już 13 listopada

  Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak skutecznie szukać pracy, zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz odkryć swoje mocne strony, zapraszamy w czwartek 13 listopada na warsztaty kariery.

 • "Projekt: Praca" w Bydgoszczy już 12 listopada

  Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak skutecznie szukać pracy, zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz odkryć swoje mocne strony, zapraszamy w środę 12 listopada na warsztaty kariery.

Projekt: Praca

Gospodarka potrzebuje pracowników z fachem w ręku jak kania dżdżu. Powstają nowe miejsca prayc, ale brakuje odpowiednio wykwalifikowanych młodych Polaków, którzy mogliby je zająć. Brakuje zawodowców.

Uważamy, że warto mieć konkretny zawód i do zdobycia go będziemy namawiać młodych w tej edycji akcji społecznej "Gazety Wyborczej" - "Projekt: Praca".

Projekt: Praca

Gospodarka potrzebuje pracowników z fachem w ręku jak kania dżdżu. Powstają nowe miejsca prayc, ale brakuje odpowiednio wykwalifikowanych młodych Polaków, którzy mogliby je zająć. Brakuje zawodowców.

Uważamy, że warto mieć konkretny zawód i do zdobycia go będziemy namawiać młodych w tej edycji akcji społecznej "Gazety Wyborczej" - "Projekt: Praca".

O PARTNERACH: