Artykuły

 • Miasto dla ludzi, nie tylko dla aut

  Poszerzanie ulic w miastach nie rozwiąże problemu korków. To tak, jakby otyłość leczyć przez kupowanie większych ubrań. Jak więc odkorkować polskie miasta?

 • Miasto kolejarzy i zbrojeniówki

  Przez lata na ulicach Skarżyska-Kamiennej można było spotkać głównie kolejarzy i pracowników zbrojeniówki. To właśnie dzięki tym dwóm branżom miasto powstało i rozkwitło. Ale przez nie przeżywało także trudne chwile.

 • Skarżysko musi wykorzystać szanse

  - Potencjał miasta jest duży, choć niewykorzystywany od lat. Moim celem jest to zmienić. Będziemy stawiać na przemysł, ale też na turystykę - mówi Konrad Krönig.

 • Pracownia miast. Dlaczego warto wysiąść z samochodu

  Moja transformacja jako codziennego miejskiego podróżnika nie jest zakończona - pisze Marcin Wesołek, redaktor naczelny Gazety Wyborczej w Poznaniu. I zachęca do udziału w Pracowni Miast. W tym roku rozmawiamy o transporcie w mieście.

 • Pracownia Miast. Odkryjemy potencjał Skarżyska-Kamiennej

  Jak powinno promować się miasto? Co zrobić, żeby szkolnictwo wspierało pracodawców? Czy Skarżysko może stać się ośrodkiem turystycznym? A może szansą dla miasta są start-upy? To tematy, o których będziemy rozmawiać podczas "Pracowni Miast".

 • Pogoda w Warszawie. Jak żyć ze smogiem? [KOMENTARZ BARTOSZEWICZA]

  Już drugi raz na świecie, a pierwszy raz w Warszawie odbędzie się Climathon. To 24-godzinny sprint warsztatowy z udziałem ponad 120 miast o zmianach klimatycznych. Jak przemieszczać się po mieście, by rzadziej dusił nas smog?

 • Lublin chce być odważny i akceptuje ryzyko [KOMENTARZ]

  "Lublin ma wspaniałe dziedzictwo i wierzymy, że może ono inspirować nie tylko jego mieszkańców, ale i cały świat". Nieprzypadkowo od tego właśnie zdania zaczyna się "Manifest Kreatywnego Lublina". Charles Landry opracował go razem z miejskimi...