W czwartek będziemy w zasięgu płytkiego niżu atmosferycznego, którego centrum znajdzie się nad naszym krajem. Chmury pojawią się przez napływającą do nas ciepłą i wilgotną masę powietrza.

Prawie w całej Polsce temperatura wzrośnie do 23-24 stopni. Jedynie na wschodzie oraz południowym wschodzie może być 25-27 stopni. Na północnym zachodzie i wybrzeżu będzie najchłodniej - ok. 20 stopni. Zachodni lub południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne powinno być stabilne. 

W nocy z czwartku na piątek na północy, wschodzie i w centrum będzie padać deszcz. Ale będzie jednocześnie ciepło - 13-15 stopni.

Prognoza pogody, czwartek 12 lipca 2018 r.

Zwłaszcza na zachodzie, północy i w centrum pogoda będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Mieszkańcy tych terenów mogą odczuwać spadek sprawności psychofizycznej, nasilającą się nerwowość, spadek poziomu koncentracji.

Opady będą oczyszczać powietrze z alergenów środowiskowych. Obecnie w powietrzu w średnim lub wysokim stężeniu unosi się pyłek silnie uczulających traw, zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, Alternaria i pokrzywy. W niskim lub średnim stężeniu pojawiają się również pyłki bylicy, babki i komosy.