– Tworzenie prawa stało się całkiem nieprzejrzyste. Nie wiadomo teraz, kto wprowadza zmiany, na jakim etapie. To wszystko, żeby zamącić – mówi nam urzędnik resortu, prosząc o anonimowość.

"By nikt nie wiedział, co robią inni"

Spotkania kierownictwa, czyli ministra i wiceministrów, a także spotkania kolegiów, czyli ministra i wiceministrów z dyrektorami departamentów, służą w każdym resorcie wspólnemu omówieniu najważniejszych spraw oraz planowaniu prac nad projektami nowych ustaw, rozporządzeń, zarządzeń, a potem przyjmowaniu tych projektów. Takie właśnie posiedzenia Łukasz Szumowski postanowił zlikwidować dwa tygodnie temu.

„Tworzenie, jak i zniesienie kolegium i kierownictwa Ministerstwa Zdrowia należy do kompetencji ministra” – napisała nam Sylwia Wądrzyk, rzeczniczka resortu. Ani słowem nie odpowiedziała jednak na pytanie, czemu służyć miała taka zmiana. Jak teraz jedne departamenty będą się dowiadywać o tym, co robią inne? Zdaniem pracowników resortu, z którymi rozmawialiśmy, chodzi właśnie o to, by nikt tego nie wiedział.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej